20 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Kuehne + Nagel otwiera nowe Centra Innowacji w Europie i Azji

Kuehne + Nagel otwiera nowe Centra Innowacji w Europie i Azji
Kuehne + Nagel otworzyło dwa nowe Centra Innowacji w Utrechcie (Holandia) i Singapurze w celu nawiązania z klientami współpracy ukierunkowanej na przyspieszenie rozwoju i wdrażania nowych technologii oraz nowoczesnych rozwiązań logistycznych.

Głównym obszarem działalności Centrum Innowacji w Utrechcie będą najbardziej znaczące technologie z zakresu automatyzacji i innowacyjnych rozwiązań wspierających kompletację zamówień.

Kuehne + Nagel jest jednym z pierwszych operatorów logistycznych, którzy wprowadzili roboty współpracujące w ramach partnerstwa z Universal Robots.


Oba centra nawiązały współpracę partnerską z uczelniami wyższymi, start-up’ami oraz innymi organizacjami. Celem współpracy będzie rozwój innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Centra są dostępne dla klientów, którzy samodzielnie będą mogli zobaczyć, w jaki sposób nowe technologie i rozwiązania wpłyną na ich łańcuchy logistyczne. Ponadto nowo otwarte Centra Innowacyjności będą również wykorzystywane jako środowisko testowe i implementacyjne dla nowych technologii.


Centrum Innowacji dla Azji i Pacyfiku, wspierane przez Radę ds. Rozwoju Gospodarczego (EDB) w Singapurze, pozwoli Kuehne + Nagel poszerzyć zasięg kontaktów z podmiotami rozpoczynającymi działalność biznesową i działającymi w obszarze technologii.

Kelvin Wong, zastępca dyrektora naczelnego, EDB, podkreślił: - Cieszymy się, że Kuehne + Nagel wybrało Singapur na siedzibę swojego Centrum Innowacji, które będzie zajmować się opracowywaniem nowych funkcjonalności cyfrowych i zastosowań Internetu przedmiotów na potrzeby międzynarodowej działalności. Centrum Innowacji dla Azji i Pacyfiku pozwoli umocnić współpracę w ramach ekosystemu logistycznego oraz przyspieszyć prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami logistycznymi i najwyższej jakości praktykami zarządzania łańcuchami dostaw.

W czasie ceremonii otwarcia w Singapurze Kuehne + Nagel ogłosiło początek partnerstwa strategicznego z Honeywell, światowym dostawcą oprogramowania przemysłowego. Celem współpracy będzie wsparcie globalnych inicjatyw innowacyjnych Kuehne + Nagel w obszarze systemów komunikacji międzymagazynowej. Na całym świecie w magazynach Kuehne + Nagel zostaną wdrożone wiodące w branży rozwiązania technologiczne oferowane przez Honeywell, m. in. systemy zarządzania głosowego, oprogramowanie do przetwarzania danych w chmurze oraz rozwiązania mające na celu automatyzację procesów magazynowych. Partnerstwo jest ukierunkowane na doskonalenie produktywności, dokładności i wydajności.
jagr./ K+N

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×