18 czerwca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Plaga pijanych kierowców na wielkopolskich drogach

Plaga pijanych kierowców na wielkopolskich drogach
0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał litewski kierowca ciężarówki, którego zatrzymali do kontroli drogowej na autostradzie A2 wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Szofer ten został przekazany policjantom do dalszych czynności.

W Gołuskach (powiat poznański) na autostradzie A2 patrol z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymał do kontroli drogowej ciągnik siodłowy z naczepą. Pojazdami należącymi do litewskiego przewoźnika był wykonywany międzynarodowy transport rzeczy z Niemiec do Litwy.


Podczas pobierania dokumentów do kontroli uwagę inspektora zwróciło dziwne zachowanie kierującego, który ze znacznym opóźnieniem reagował na wydawane polecenia. Ponadto przedstawiał inne dokumenty od tych, które wymagał  inspektor. W kabinie ciężarówki wyczuwalna była również woń alkoholu.

Wyniki przeprowadzonego badania trzeźwości potwierdziły podejrzenia wielkopolskich „krokodyli". Podczas pierwszego sprawdzenia alkomat wskazał 0,4 promila w wydychanym powietrzu przez kierującego. Natomiast drugie badanie dało wynik 0,38 promila.

Zatrzymana ciężarówka trafiła na parking strzeżony. Natomiast jej kierowca, będący w stanie po spożyciu alkoholu, został przekazany do dalszych czynności wezwanym na miejsce kontroli policjantom.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×