19 października 2019

Wiadomości » Wiadomości

Ekol rozwija transport intermodalny

Ekol rozwija transport intermodalnyFirma Ekol Logistics poinformowała o uruchomieniu oddziału w Szwecji – 16. kraju, w którym posiada własne organizacje, ale w dalszym ciągu rozbudowuje sieć połączeń intermodalnych. Ekol jest właścicielem dwóch portów (w Trieście, we Włoszech i w Yalova niedaleko Stambułu), 6 promów Ro-Ro oraz ponad 5,500 środków transportu.

Ekol realizuje usługi transportu intermodalnego wykorzystując 48 dedykowanych połączeń kolejowych tygodniowo. 


- Nasza strategia zakłada rozbudowę dedykowanych połączeń kolejowych w Europie. Chcemy również zwiększyć pojemność promów Ro-Ro w naszej sieci i nad tym właśnie pracujemy. Już dziś możemy ogłosić zwiększenie ilości połączeń Ro-Ro między Francją, a Turcją do dwóch tygodniowo oraz zwiększenie ilości połączeń kolejowych między Sete, a Paryżem również do dwóch tygodniowo. Dodatkowo otworzyliśmy też kompletnie nowe połączenie pociągiem między Sete, a Zeebrugge w Belgii. W ten sposób łączymy Francję, kraje Beneluksu, Szwecję i Wielką Brytanię z Europą południową, Turcją, Bliskim Wschodem oraz rejonem Magreb. Dzięki wdrożeniu tych nowych połączeń Sete jest naszym najważniejszy HUB-em na południowym zachodzie  Europy. Ta nowa trasa może być też wykorzystana do przyszłych wolumenów pomiędzy Europą Południową, a Szwecją lub krajami Nordyckimi. Dzięki temu wspieramy wzrost również "najmłodszego dziecka”, w którym Ekol ma własną organizację - Szwecji– powiedziała Alaa Jennane, Director of Engineering Business Development w Ekol.

Sete i Zeebrugge dzieli 1200 kilometrów, a pociąg Ekol pokonuje ten dystans w niespełna 22 godziny. Kursuje dwa razy w tygodniu z 44 jednostkami transportowymi. Wyjeżdża z Sete w środy i niedziele o godz. 18:30 i dociera do Zeebrugge w czwartki i poniedziałki o godz. 16:00. Z Zeebrugge pociąg odjeżdża we wtorki i piątki o godz. 11:30 i przybywa na miejsce w środy i soboty o godz. 7:50. To połączenie zastąpi dotychczasowe połączenie Triest – Zeebrugge, dając jednak możliwość transportu większej ilości przesyłek.

Ekol zwiększył również, do dwóch w tygodniu, częstotliwość kursowania pociągu łączącego Sete z Paryżem.

Trasa zajmuje prawie 14 godzin, a pociąg może przewozić do 50 jednostek transportowych, co sprawia, że jest to najdłuższy pociąg w sieci Ekol.


Nowy prom i nowe połączenie 
Ekol Logistics rozpoczął korzystanie z nowego promu FADIQ o ładowności 280  kontenerów. Ładowność może zostać zwiększona do 340 jednostek, ponieważ prom ma możliwość piętrowego załadunku kontenerów. FADIQ ma długość 210 metrów, ładowność 32 770 ton brutto i osiąga prędkość 21,3 węzłów.

Cztery lata temu Ekol uruchomił połączenie obsługiwane przez prom -  AYSHE. Jest to najszybsza jednostka typu Ro-Ro na świecie, która umożliwiła połączenie Sete i Izmiru w zaledwie 56 godzin. Prom ten wypływa z Sete w czwartki wieczorem i przybija do portu w Izmirze w niedzielę rano, a wraca do Sete we wtorek w nocy. Dzięki temu wielu klientów z Turcji, Maroka i Tunezji zwiększyło sprzedaż i zmieniło swoją strategię zakupów:  kupując więcej w krótkich cyklach.

Drugie połączenie, które zostało uruchomione  w marcu wypływać będzie w niedzielę wieczorem i przybywać do Izmiru w środę wieczorem. Z Izmiru prom będzie wypływać w czwartki rano i przybije do portu w Sete w niedzielę rano.  Trzeba dodać, że regiony Izmiru i Stambułu w sieci Ekol są skomunikowane regularnym połączeniem promem. 

Dimitris Batakis, Country Manager, Ekol Greece, jest bardzo entuzjastyczny w kwestii nowej usługi: i powiedział - Dzięki temu promowi połączymy Turcję i Sete dwa razy w tygodniu, dodatkowo prom będzie zatrzymywał się w Lavrio niedaleko Aten. Oznacza to  oferowanie nowego połączenia intermodalnego  między Grecją, a Hiszpanią, Francją, Turcją i Bliskim Wschodem. Przesyłki odbierane z Paryża, Lionu, Barcelony, Madrytu czy Walencji w środy będą trafiać do sklepów w Atenach już w poniedziałek.
jagr./Ekol

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×