16 czerwca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Efekty współpracy DSV z Czerwonym Krzyżem

Efekty współpracy DSV z Czerwonym Krzyżem DSV uruchomiło stroną internetową dedykowaną tematyce pomocy humanitarnej, aby dzielić się informacjami w zakresie globalnej współpracy z Czerwonym Krzyżem, którego operator jest głównym partnerem od blisko roku.

Za pośrednictwem www.humanaid.dsv.com DSV jest w stanie pokazać efekty działań pomocowych, które są przez operatora wspierane w ramach globalnego porozumienia z duńskim Czerwonym Krzyżem oraz jego 30 krajami współpracującymi. Obejmują one m.in. wsparcie finansowe oraz przechowywanie i transport ok. 60 ton sprzętu ratunkowego, jak również dostęp do lokalnego oraz międzynarodowego doświadczenia ekspertów DSV.


Dzięki dotychczasowej współpracy możliwe stało się także podwojenie dotychczasowej powierzchni wykorzystywanej przez duński Czerwony Krzyż. Magazyn w Roskilde przekazany przez DSV na ten cel liczy 2000 m2 i został podzielony na dwa sąsiadujące ze sobą obszary – jeden dedykowany pod przechowywanie sprzętu i drugi przeznaczony do jego testowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu personel duńskiego Czerwonego Krzyża uzyskał łatwy dostęp i wygodne warunki do szkolenia i zapoznawania się w nowym sprzętem.

Ponadto DSV zapewnia wsparcie finansowe dla duńskich międzynarodowych projektów w Malawi i Togo. W obu krajach wsparcie ukierunkowane jest na poprawę warunków życia dla ubogich rodzin poprzez szkolenie mieszkańców w zakresie działalności generującej dochód oraz poprzez zapewnienie dostępu do podstawowych potrzeb, takich jak czysta woda pitna.
jagr./DSV

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×