19 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

ITD: Kierowcy ciężarówek prowadzili w majówkę po alkoholu.

ITD: Kierowcy ciężarówek prowadzili w majówkę po alkoholu.

Ponad 1,5 promila alkoholu miał kierowca 40-tonowej ciężarówki z naczepą, któremu rankie 2 maja dalszą jazdę uniemożliwili małopolscy inspektorzy transportu drogowego. W ciągu ostatnich dni to już kolejny nietrzeźwy kierowca pojazdu ciężarowego, który dzięki kontroli inspektorów nie będzie zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

2 maja rano na drodze krajowej nr 94 w Woli Dębińskiej (powiat brzeski) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do ukraińskiego przewoźnika. Kierowca wykonywał przewóz na trasie Ukraina – Polska. Od szofera 40-tonowego zestawu było czuć wyraźną woń alkoholu. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik to ponad 1,5 promila alkoholu (0,79 mg/l). Pijany kierowca został przekazany wezwanemu na miejsce kontroli patrolowi policji.

To już 4 nietrzeźwy kierowca pojazdu ciężarowego, który został zatrzymany przez małopolskich inspektorów transportu drogowego w ciągu ostatnich dni. W poniedziałek (30 kwietnia) inspektorzy uniemożliwili dalszą jazdę szoferowi ciężarówki z 20-tonowym ładunkiem, który wsiadł za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Białoruski kierowca został zatrzymany podczas działań na drodze krajowej nr. 7 w Chyżnem (powiat nowotarski). Mając niemal pól promila alkoholu w organizmie wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy na trasie Białoruś – Słowacja.

W trakcie wzmożonych kontroli, które są prowadzone przez Inspekcję Transportu Drogowego podczas trwającego długiego weekendu, inspektorzy dbają o bezpieczeństwo podróżnych. Sprawdzają stan techniczny kontrolowanych pojazdów, uprawnienia kierowców i ich czas pracy oraz czy nie są pod wpływem alkoholu. Oprócz tego zwracają uwagę na przestrzeganie ustawowych ograniczeń i zakazów ruchu przez kierowców ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 12 ton.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×