5 grudnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Udaremniony przemyt papierosów za 18 mln zł

Udaremniony przemyt papierosów za 18 mln zł
Dwa gigantyczne transporty nielegalnych papierosów zostały przechwycone przez Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni i Centralne Biuro Śledcze Policji w Gdańsku. Przybyły w krótkim odstępie czasu do gdańskiego terminala kontenerowego DCT. Skonfiskowany towar przypłynął z Dalekiego Wschodu, transportowany dwoma odrębnymi statkami, z dwóch chińskich portów.

Funkcjonariusze KAS i CBŚP zrewidowali kontener będący oficjalnie transportem papieru do drukarek. Wśród legalnego towaru znajdowało się 615 kartonów bez oznaczeń, zawierających niemal 8,2 mln sztuk papierosów. Drugi ładunek oficjalnie był zadeklarowany jako pościele, ale w praktyce zawierał wyłącznie nielegalny towar. Stalowa skrzynia wypełniona była 10 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.


W obu przypadkach wykorzystany został nowoczesny sprzęt skanujący znajdujący się na terenie DCT Gdańsk, który wykrył nieprawidłowości w ładunku. Obecność wyrobów tytoniowych potwierdził również Jogi - pies służbowy Służby Celno-Skarbowej.

Ujawnienia zapobiegły stratom Skarbu Państwa wysokości 20 mln zł. Łączna wartość zatrzymanych wyrobów tytoniowych szacowana jest na ponad 12 mln zł.

Zabezpieczony towar został przewieziony do magazynu depozytowego Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, dalsze postępowanie prowadzi Dział Dochodzeniowo Śledczy.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×