22 lutego 2019

Wiadomości » Wiadomości

KAS, SG oraz Policja zlikwidowały nielegalną krajalnię tytoniu w woj. łódzkim

KAS, SG oraz Policja zlikwidowały nielegalną krajalnię tytoniu w woj. łódzkimWspólna akcja funkcjonariuszy Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego, Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji w województwie łódzkim. Zabezpieczono m.in. ponad 3 tony suszu tytoniowego o wartości blisko 1,5 mln zł.
 
Podczas akcji w powiecie brzezińskim (woj. łódzkie) funkcjonariusze skontrolowali pomieszczenia gospodarcze oraz mieszkalne. W tym czasie dwóch mężczyzn rozładowywało samochód Renault Master, wyjmując z niego pudła kartonowe wypełnione liśćmi tytoniu - w pomieszczeniu znajdowało się już 16 rozładowanych kartonów, a w przestrzeni ładunkowej kolejne 9. W trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze wykryli linię do cięcia liści tytoniu, bęben do jego suszenia wraz z osprzętem, wagę elektroniczną i kompresor. Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie uszkodzone zamknięcia celne i dokumentację związaną z transportem liści tytoniowych.


W wyniku kontroli zabezpieczono 3.132 kg suszu tytoniowego o wartości 1 440 000 zł,  urządzenia służące do przetwarzania liści tytoniowych o wartości co najmniej 115 000 zł oraz samochód dostawczy.

Zatrzymanym na miejscu mężczyznom funkcjonariusze KAS postawili zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Dodatkowo wszczęte zostało postępowanie, które wyjaśni kwestię znajdujących się w pojeździe naruszonych zamknięć celnych oraz postępowanie w sprawie naruszenia ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów.

Grozi im kara grzywny oraz 3 lat pozbawienia wolności.
jagr./KAS

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×