23 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

"Udrożnił" ruch po pijaku

"Udrożnił" ruch po pijaku
1,6 promila alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca renault, który spowodował kolizję drogową. Na widok dojeżdżającego na miejsce kolizji radiowozu łódzkiej drogówki postanowił zjechać autem na pobocze. Policjantom tłumaczył, że chciał udrożnić ruch.

Policjanci łódzkiej drogówki otrzymali wezwanie na ul. Grabieniec, gdzie doszło do kolizji drogowej. Gdy dojeżdżali na miejsce zdarzenia, zauważyli, iż kierowca renault przestawia swoje auto z pierwotnego miejsca pokolizyjnego. W rozmowie z kierującymi  policjanci ustalili że 40-letni kierujący renault  jadąc ul. Grabieniec nie dostosował prędkości do warunków w jakich ruch się odbywał i przodem swojego pojazdu uderzył w tył skody kierowanej przez 35-letniego mężczyznę.

Badanie stanu trzeźwości wykazało że 40-latek był pijany - 1,6 promila. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że to jego pierwsze zdarzenie drogowe odkąd jest kierowcą i do tego takie pechowe.  Funkcjonariusze zatrzymali  kierującemu prawo jazdy. Za spowodowanie kolizji został ukarany 500-złotowym mandatem karnym. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
źr. www.policja.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×