21 maja 2019

Wiadomości » Wiadomości

Unity Line zwiększa przepustowość na trasach do Trelleborga

Unity Line zwiększa przepustowość na trasach do Trelleborga

Od lipca Unity Line zwiększy możliwości przeładunkowe na trasie Świnoujście-Trelleborg. Będzie to możliwe dzięki pozyskanej niedawno z rynku wtórnego jednostce, która do tej pory pływała dla włoskiego armatora, a w ostatnich miesiącach przechodziła remont w szczecińskiej stoczni.


Copernicus – bo tak nazywa się jednostka, która na południu Europy kursowała pod nazwą Puglia – umożliwi zaoferowanie większej przestrzeni ładunkowej na popularnej trasie pomiędzy Polską a Szwecją. Już w lipcu Unity Line zwiększy na tej trasie możliwości przewozowe dzięki dodaniu sześciu dodatkowych rejsów w tygodniu.

 

„Jesteśmy w Trelleborgu bardzo zadowoleni, że Unity Line zdecydowało się zainwestować i dalej rozwijać swój biznes w naszym porcie, uruchamiając swój nowy prom na trasie pomiędzy Świnoujściem a Trelleborgiem, co tylko wzmocni naszą lokalizację jako najmocniejszego portu ro-ro w Skandynawii” - powiedział Jörgen Nilsson, szef portu w Trelleborgu.

 

Nowy nabytek Unity Line zbudowany został w 1995 r. W ostatnim czasie statek służył do wykonywania rejsów wzdłuż zachodniego wybrzeża Włoch. Pod koniec ubiegłego roku jednostka została zakupiona przez Euroafrica Shipping Lines (jedna z dwóch obok Polskiej Żeglugi Morskiej spółek, której promy pływają w barwach Unity Line). W ostatnich miesiącach trwały intensywne prace remontowe na statku.

 

Prom Copernicus ma 150 metrów długości i dysponuje linią ładunkową o długości 1780 metrów.

 

Źródło: promyskat.pl
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×