23 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Największa na świecie flota piętrusów zasilanych gazem

Największa na świecie flota piętrusów zasilanych gazem

53 piętrowe autobusy zasilane gazem wchodzą do użytku w Nottingham. Podwozia do nich zostały wyprodukowane w polskiej fabryce autobusów Scania w Słupsku.


Inwestycja w piętrowe autobusy zasilane gazem stanowi kamień milowy dla Nottingham City Transport. W Scania dążymy do zmian na rzecz bardziej zrównoważonego transportu przyszłości, jesteśmy też przekonani, że wielu operatorów transportu publicznego podąży śladem Nottingham – mówi Mark Oliver, generalny menedżer sprzedaży flotowej autobusów i autokarów Scania w Wielkiej Brytanii.


Spokojna jazda

To najbardziej ekologiczne autobusy w mieście. Ich pasażerowie mogą cieszyć się komfortem jazdy dzięki cichemu układowi napędowemu, a przy okazji doładować swoje urządzenia elektroniczne z gniazdek USB lub skorzystać z darmowego Wi-Fi 4G.


Podwozia i silniki do piętrowych autobusów wykorzystywanych w Nottingham dostarczyła Scania, nadwozia wykonała firma Alexander Dennis Limited.

X Polecamy artykuł:
Realizacja S6 przyspiesza

Władze Nottingham City Transport zamierzają w dalszym ciągu inwestować w autobusy zasilane gazem. Chcą także przystosować 185 eksploatowanych już autobusów do normy Euro 6. Dzięki temu przedsiębiorstwo zredukuje emisję spalin o 90 proc. do 2020 r.
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×