20 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Adamczyk: zobowiązujemy firmy do magazynowania materiałów

Adamczyk: zobowiązujemy firmy do magazynowania materiałów

Zobowiązujemy firmy do magazynowania materiałów, niezbędnych do realizowania inwestycji w ramach Krajowego Programu Kolejowego - powiedział PAP minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak dodał, materiały mają zostać zmagazynowane już w momencie podpisania umowy.

Jak wyjaśnił Adamczyk, firmy "podpisują dokumentację i tworzą magazyny". "Nie ma wtedy tzw. piku w sprzedaży najbardziej potrzebnych materiałów, m.in. kruszyw" - powiedział minister. Jak dodał, z tego powodu powstają tak "duże magazyny przy placach budowy".


"Spłaszczyliśmy inwestycje, aby prace trwały w ciągu całego roku. Nie ma tzw. pików, prac planowanych w jednym czasie, które zabijały przedsiębiorców w poprzedniej perspektywie" - podał Adamczyk.


 "Pilnujemy zasady, aby prace były rozciągnięte na całą perspektywę, aby producenci mogli planować działalność na kolejne lata" - powiedział minister.

"Dzisiaj jesteśmy państwem Unii Europejskiej, która jest w czołówce, jeżeli chodzi o wykorzystanie funduszy europejskich w zakresie infrastruktury i komunikacji" - podał.


Krajowy Program Kolejowy (KPK) zakłada wykonanie inwestycji kolejowych na kwotę ponad 66 mld zł, składa się z ponad 220 projektów zakładających modernizację 9 tys. km torów. Środki finansowe (blisko 65 mld zł) mają zostać wykorzystane do 2023 roku.

Efektami modernizacji będzie skrócenie czasu przejazdu pociągów pasażerskich i towarowych. Nastąpi zwiększenie przepustowości szlaków kolejowych, tzn. będzie mogło jechać więcej składów, przy jednoczesnym wzroście poziomu bezpieczeństwa. Zapewnią to m.in. wiadukty zamiast tradycyjnych przejazdów kolejowo-drogowych i unowocześnienie systemów sterowania ruchem kolejowymPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×