26 sierpnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Kibice na granicach

Kibice na granicach
Od 4 czerwca do wczoraj, funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odprawili na wjazd do Rosji ponad 6000 kibiców, największy ruch odnotowano na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach.

W dniu meczowym w Kaliningradzie, tj. 17 czerwca ruch przedstawiał się za poprzednią dobę następująco: drogowe przejście graniczne w Grzechotkach wjazd do Federacji Rosyjskiej 2 367 kibiców, dpg Gronowo-695, dpg Bezledy - 338 i dpg Gołdap - 30 kibiców. Natomiast 17 czerwca  od godziny 00 do 8.00  do Polski wjechało prawie 1 500 kibiców.


Największą grupę stanowili obywatele Chorwacji, Polski następnie Niemiec, Szwecji, Austrii, W. Brytanii, Malty, Argentyny, Meksyku, Australii, Finlandii, Nigerii, Wenezueli, USA, Kanady, Danii, Kolumbii, Serbii, Chin itd.  

Kibice podróżowali samochodami osobowymi i tak np. do wczoraj Straż Graniczna odprawiła na wyjazd z Polski 1515 pojazdów osobowych, 39 autokarów (zorganizowane wycieczki kibiców) oraz 22 autobusy rejsowe, którymi podróżowali kibice. Ponadto jechali również motocyklami, a nawet rowerami. Nadmieniam, że zarówno na wyjazd z Polski , jak i na kierunku przyjazdowym do RP odprawa podróżnych odbywa się na bieżąco.
W załączniku zdjęcia z odprawy kibiców

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×