23 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

SG odzyskała wartego ponad 300 tys. zł campera

SG odzyskała wartego ponad 300 tys. zł campera
Skradzionego w Niemczech Volkswagena California zatrzymali po pościgu funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki SG w Świecku. Wartość auta szacuje się na ponad 300 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w czwartek 21 czerwca br. Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku wytypowali do kontroli wjeżdżający do naszego kraju kamper Volkswagen California poruszający się na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca auta nie zatrzymał się jednak na wezwanie mundurowych i z dużą prędkością oddalił się w kierunku Zielonej Góry. Funkcjonariusze ruszyli w pościg i zatrzymali uciekający samochód.


Kierowcą pojazdu był 20-letni Litwin, który nie posiadał żadnych dokumentów volkswagena. W wyniku dokonanych sprawdzeń okazało się, że samochód ma założone fałszywe numery rejestracyjne, gdyż został skradziony na terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość odzyskanego auta to 300 000 zł. Obywatel Litwy został zatrzymany. Zabezpieczony na strzeżonym parkingu samochód zostanie zwrócony właścicielowi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z KPP w Słubicach.

kpt. SG Rafał Potocki
Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×