23 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Podróżowali nad morze na kanapie

Podróżowali nad morze na kanapie
Dwóch obywateli Ukrainy, siedzących na kanapie wstawionej do przestrzeni bagażowej forda, przewoził również obywatel Ukrainy zatrzymany wczoraj do kontroli przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście. Jak się okazało wiózł swoich rodaków nad morze.

Wczoraj podczas wspólnych działań lubuskich funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego podczas rozpoczynających się wakacji, funkcjonariusze SG na drodze S3 w okolicach Sulechowa zatrzymali do kontroli pojazd dostawczy marki Ford Transit, który poruszał się na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze skontrolowali poruszających się pojazdem cudzoziemców -kierowcę pojazdu oraz siedzących obok niego dwóch pasażerów. Po otwarciu bocznych drzwi samochodu funkcjonariusze zobaczyli kolejnych dwóch obywateli Ukrainy, którzy siedzieli na wstawionym do samochodu meblu.


W wyniku kontroli legalności pobytu ustalono, że wszyscy cudzoziemcy przebywają w naszym kraju legalnie, choć już sam sposób podróżowania raczej taki nie był, gdyż pojazd był zarejestrowany wyłącznie do przewozu 3 osób. Kierujący naraził swoich rodaków na duże niebezpieczeństwo. Kierowca busa został ukarany mandatem natomiast jego pasażerowie musieli znaleźć inny środek transportu nad morze.

kpt. SG Rafał Potocki
rzecznik prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×