23 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Byli poszukiwani, wpadli gdy wieźli kradzione paliwo

Byli poszukiwani, wpadli gdy wieźli kradzione paliwoZatrzymanie dwóch poszukiwanych przez organy ścigania mężczyzn, ujawnienie kierowcy, który prowadził pojazd pomimo braku uprawnień oraz odzyskanie ponad 90 litrów skradzionego paliwa to wynik jednej kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Ludwigsdorfie.

Wczoraj po południu w miejscowości Godzieszów funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Ludwigsdorfie zatrzymali do kontroli samochód marki Daewoo Matiz, którym podróżowało dwóch mieszkańców Zgorzelca w wieku 31 oraz 33 lat. Nerwowe zachowanie kierowcy oraz pasażera skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli zarówno mężczyzn jak i pojazdu. Przyczyny nerwowego zachowania szybko wyszły na jaw. Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, za co został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.


W trakcie kontroli funkcjonariusze uzyskali informację o kradzieży ponad 90 litrów benzyny na pobliskiej stacji paliw. Bagażnik pełen karnistów nie postawił wątpliwości, że chodzi o kontrolowanych mężczyzn. Jakby tego było mało po sprawdzeniu danych mieszkańców Zgorzelca w dostępnych systemach informatycznych okazało się, że są oni poszukiwani przez organy ścigania. Zatrzymanych mężczyzn wraz z paliwem funkcjonariusze przekazali policjantom ze Zgorzelca, którzy dalej poprowadzą sprawę.

kpt. SG Rafał Potocki
rzecznik prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×