22 kwietnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Ujawniona krajanka i spirytus

Ujawniona krajanka i spirytus
Wczoraj w powiecie olsztyńskim, do rutynowej kontroli drogowej funkcjonariusze z PSG w Olsztynie zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Skoda Fabia. Mieszkaniec gminy Barczewo w swoim aucie przewoził 2 worki krajanki tytoniowej o łącznej wadze 38 kg. 

Funkcjonariusze SG udali się do miejsca zamieszkania, celem sprawdzenia, czy mężczyzna nie przechowuje tam zakazanych wyrobów akcyzowych. Okazało się, ze przed posesją 40-latka znajduje się zaparkowany samochód osobowy marki Audi A3, a w nim dziesięciokilogramowe 2 worki tytoniu. Łącznie ujawniono 58,3 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 40 tys. zł.

Natomiast funkcjonariusze z PSG w Gołdapi ujawnili 150 litrów spirytusu o wartości ponad 12 tys. zł. Funkcjonariusze SG zauważyli na jednej z ulic w Ełku, zaparkowanego opla, z którego mężczyzna wyjmował kartony i przenosił na pobliską posesję.  W związku z powyższym skontrolowano samochód osobowy i ujawniono w nim 90 litrów spirytusu bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Ponadto przeszukano posesję i znaleziono jeszcze 60 litrów nielegalnego towaru. Okazało się, że dostawcą jest 52-letni obywatel Armenii, a odbiorcą 50-letni mieszkaniec Ełku.

Mężczyźni nielegalne towary stracili i  poniosą odpowiedzialność karno-skarbową. 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×