16 lutego 2019

Wiadomości » Wiadomości

Przeładowane ciężarówki z drewnem

Przeładowane ciężarówki z drewnem

O ponad 10 i 13 ton przeładowane były ciężarówki z drewnem, które skontrolowała kujawsko-pomorska Inspekcja Transportu Drogowego. Estoński przewoźnik musiał usunąć nadmiar ładunku z pojazdów i wpłacić kaucję na poczet przyszłej kary.


Dwa samochody ciężarowe z przyczepami zatrzymali do kontroli w środę, 11 lipca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy. Estoński przedsiębiorca przewoził tymi pojazdami drewno. Jak się okazało w zdecydowanie za dużej ilości.


Jeden z pojazdów ważył ponad 50 ton. Drugi – ponad 53 tony. Tym samym pierwsza ciężarówka była przeładowana o ponad 10, a druga o ponad 13 ton. Tak duży ładunek spowodował również przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi. To z kolei ma niemały wpływ na niszczenie nawierzchni dróg.

Kontrola drogowa zakończyła się ukaraniem mandatami kierowców obu ciężarówek. Wobec estońskiego przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia wysokiej kary pieniężnej. Oba przewozy drewna zostały wstrzymane do czasu usunięcia nadmiaru ładunku na inne pojazdy i opłacenia kaucji na poczet przyszłej kary.


Źródło: GITDPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×