23 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Bez zabezpieczenia, na pękniętej oponie przewoził materiały żrące

Bez zabezpieczenia, na pękniętej oponie przewoził materiały żrące
Łódzcy inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli pojazd, w którym transportowano prawie 5 ton materiałów niebezpiecznych. Ładunek nie był odpowiednio przymocowany. Stan opon ciężarówki zaniepokoiłby nawet osobę, która nie zajmuje się transportem drogowym.

To właśnie fatalne opony zwróciły w pierwszej kolejności uwagę inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego, którzy na granicy Łodzi prowadzili kontrole. Ciężarówka miała pękniętą oponę. Kierowca zamierzał wjechać do centrum miasta. Mężczyzna przewoził materiały niebezpieczne w sposób zagrażający bezpieczeństwu. We wnętrzu pojazdu stały trzy plastikowe zbiorniki wypełnione żrącymi materiałami. W sumie było to prawie 5 ton ładunku. Zbiorniki oparto o przednią ścianę ładowni. Towar nie był przymocowany, nie został właściwie zabezpieczony przed przemieszczaniem się. Inspektorzy stwierdzili także braki w wyposażaniu awaryjnym i przeciwpożarowym, w jakie musi być zaopatrzony pojazd przewożący materiały niebezpieczne.


Kontrolujący zdecydowali o zabezpieczeniu pojazdu i ładunku na parkingu strzeżonym do czasu przeładunku towaru i naprawy pojazdu. Kierowca dostał mandat, a przewoźnika czeka postępowanie administracyjne.

Źródło: GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×