19 września 2019

Wiadomości » Wiadomości

Dachser w Polsce zwiększa przychody o 17%

Dachser w Polsce zwiększa przychody o 17%Spółka Dachser Polska, należąca do grupy globalnego operatora logistycznego, w 2017 r. przetransportowała blisko 1,36 mln przesyłek o łącznej masie 492 tys. ton, czyli odpowiednio o 14% i 10% więcej niż w 2016 r. W efekcie firma osiągnęła w ubiegłym roku przychody w wysokości 389,8 mln zł, co oznacza wzrost o 17%.

Wzrosty w wynikach powiązane są z systematycznym rozwojem skali działalności Dachser w Polsce, gdzie operator specjalizuje się w obsłudze eksporterów. W 2017 r. firma uruchomiła 10 dodatkowych bezpośrednich połączeń do Niemiec z niemal wszystkich swoich 8 oddziałów oraz nowe połączenie z Poznania do Danii. Łącznie na koniec ubiegłego roku operator dysponował rozkładem 77 codziennych połączeń drogowych, dających polskim eksporterom dostęp do rynków Europy.


- Zapotrzebowanie na obsługę eksportu ciągle rośnie, ponieważ koniunktura w Polsce i w Europie sprzyja rozwojowi biznesu, a dodatkowo siłą napędową dla logistyki jest stale wzrastająca branża e-commerce. Dlatego Dachser regularnie zwiększa listę bezpośrednich połączeń drobnicowych. Kierunkiem numer jeden cały czas są Niemcy - do tego kraju eksportuje się z Polski najwięcej towarów. W 2018 r. będziemy kontynuować rozbudowę naszych stałych połączeń drogowych - zapowiada dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.
Również w obszarze Air & Sea Logistics, Dachser rozwijał nowe połączenia w drobnicy morskiej z Szanghaju i Hong Kongu oraz w eksporcie lotniczym.

- To był wyjątkowy rok. Nasz wolumen w eksporcie lotniczym wzrósł o ok. 60%. Wynika to z uruchomienia serwisów konsolidacyjnych np. do Pekinu, Chicago, Delhi, Seulu  czy Szanghaju. Dzięki temu Dachser zapewnia nowoczesne rozwiązania dla polskich eksporterów działających nie tylko na rynkach unijnych, ale też globalnie - komentuje Robert Pastryk, Dyrektor Generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce.

Dachser od dłuższego czasu oferuje rozwiązania logistyczne dedykowane branży DIY. W ubiegłym roku firma do krajowego portfolio dodała ofertę skrojoną pod specjalistyczne potrzeby przemysłu chemicznego. W ramach rozwiązania branżowego Dachser Chem-Logistics,  operator zapewnia najwyższe standardy ochrony i bezpieczeństwa w zakresie transportu towarów niebezpiecznych i innych produktów chemicznych.

W kraju operator posiada 8 oddziałów, w których na koniec 2017 r. zatrudniał 442 pracowników. Dachser Polska należy do wysoko ocenianych pracodawców - w 2017 roku firma została uhonorowana tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki, który jest przyznawany wyłącznie na podstawie niezależnego i anonimowego badania przeprowadzonego wśród osób zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie.

Źródło: Materiały prasowe Dachser

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×