29 stycznia 2020

Wiadomości » Wiadomości

Niemcy murem za Nord Stream 2 - Dwie trzecie Niemców popiera budowę gazociągu

Niemcy murem za Nord Stream 2 - Dwie trzecie Niemców popiera budowę gazociągu

Telewizje RTL i n-tv przeprowadziły sondaż, który miał na celu zbadać jak duża część Niemców popiera budowę gazociągu Nord Stream 2 z Rosji. Większość respondentów poparła inwestycję.

Respondenci wyrazili też krytykę wobec słów prezydenta USA Donalda Trumpa na temat negatywnych konsekwencji wdrożenia projektu gazowego i twierdzą, że są one motywowane chęcią promowania amerykańskiego gazu skroplonego w Europie.


Przypominamy, że Prezydent Trump oświadczył, że Niemcy są całkowicie kontrolowane przez Rosję za pośrednictwem dostaw gazu. Jedynie 10% badanych Niemców podziela zdanie Trumpa.

Zdaniem ankietowanych Niemców gazociąg Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec, który planowo powstanie do końca 2019 roku, „zabezpieczy dostawy gazu ziemnego”.

Jak przyznał rzecznik rządu do spraw morskich Norbert Brackmann: " Jeśli LNG przybywające z USA dotarłoby do Niemiec w konkurencyjnej cenie, byłoby to dla nas w porządku". Ponadto, dostawy LNG oferują elastyczność, której klasyczne rurociągi nie są w stanie dorównać. Gazowce mogą być wysyłane w dowolne miejsce na świecie i łatwo przekierowywane.

Tymczasem Statek Castoro 10 rozpoczął prace przygotowawcze przed układaniem rur w ramach realizacji projektu budowy Gazociągu Północnego 2. Jednocześnie trwają prace przygotowawcze przed układaniem rur w Zatoce Greifswaldzkiej (Niemcy) – 5 koparek wykopuje 29-kilometrowy rów, gdzie położone zostaną rury.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×