22 listopada 2019

Wiadomości » Wiadomości

Kuehne + Nagel partnerem logistycznym PETRONAS

Kuehne + Nagel partnerem logistycznym PETRONAS

Kuehne + Nagel zdobył trzyletni kontrakt z wiodącym, państwowym koncernem ropy naftowej i gazu ziemnego w Malezji, który operuje w ponad 50 państwach na całym świecie – Petroliam Nasional Berhad (PETRONAS). 13 Lipca podpisano w Kuala Lumpur w Malezji kontrakt, który został zdobyty w drodze przetargu.


W ramach umowy, Kuehne + Nagel przejmie obowiązki nad w pełni zintegrowanym łańcuchem dostaw dla firmy wyróżnianej w ramach FORTUNE Global 500®. Malezja jest trzecim największym na świecie eksporterem ciekłego gazu ziemnego oraz drugim największym  w regionie południowo-wschodniej Azji producentem ropy naftowej i gazu ziemnego.

Obsługa PETRONAS przez Kuehne + Nagel obejmuje usługi spedycyjne, zarządzanie logistyką oraz zewnętrzne i wewnętrzne operacje magazynowe.


Kuehne + Nagel został wybrany dzięki swojej wszechstronnej, globalnej sieci oraz ze względu na pełen zakres oferowanych usług logistycznych obejmujący transport lotniczy, morski, drogowy, jak i Centra Kontroli Logistycznej w  czterech strategicznych hubach. Dodatkową przewagę konkurencyjną stanowią wiodące rozwiązania technologiczne firmy Kuehne + Nagel, takie jak One Global System, który oferuje klientom precyzyjny, zgodny z czasem rzeczywistym podgląd realizowanych przesyłek. Korzystanie z tak zaawansowanych technologicznie narzędzi wpisuje się w strategię digitalizacji firmy PETRONAS.


Jens Drewes, prezes Kuehne + Nagel w Południowej Azji i państwach Pacyfiku powiedział -  Wejście we współpracę z PETRONAS, zarządcą Malezyjskich zasobów naftowych, to dla nas zaszczyt. Wybór naszej firmy na dostawcę kompleksowych usług logistycznych jest przełomowym momentem dla Kuehne + Nagel.  Jest to świadectwo implementacji naszej strategii oferowania łańcuchów wartości opartych o innowacyjne technologie, jak i dalszego umacniania naszej pozycji lidera w branży.


Kuehne + Nagel będzie wykorzystywać paliwa, smary oraz produkty petrochemiczne PETRONAS w ramach realizacji serwisów drogowych na terenie Malezji.

Źródło: Kuehne + Nagel
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×