22 listopada 2019

Wiadomości » Wiadomości

Ekol Polska rozszerza współpracę z Regatta Ltd

Ekol Polska rozszerza współpracę z Regatta LtdWczesną wiosną tego roku firma Ekol Logistics wdrożyła kolejne rozwiązania intermodalne -  m.in. uruchomiła nowy pociąg między Sète we Francji, a Zeebrugge w Belgii. Dodała również do floty 6-ty własny statek typu Ro-Ro, zwiększając tym samym częstotliwość połączeń morskich między Turcją, a Hiszpanią, jednocześnie dodając do tej trasy miejscowość Lavrio (koło Aten). Równolegle Ekol rozwija współpracę z klientami, rozszerzając zakres oferowanych usług.

- Od października poznański oddział Ekol Polska zwiększy swoją powierzchnię magazynową do 10 tys. mkw. Jest to konieczne, ponieważ wchodzimy w drugą fazę współpracy z Regattą – marką z Wielkiej Brytanii, sprzedającą nie tylko odzież outdoorową, ale również sprzęt turystyczny – mówi Arkadiusz Jastrzębski, country manager, Ekol Polska.


To drugi etap współpracy między Ekol, a Regattą. W pierwszym, który rozpoczął się w styczniu 2018 Ekol obsługuje około 650 tys. szt. z niemal 4000 jednostek SKU składowanych na ponad 2000 mkw. w magazynie wysokiego składowania. Na tym etapie Ekol wysyła przesyłki do klientów w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

- W drugiej fazie przedsięwzięcia będziemy przygotowywać i wysyłać przesyłki do niemal wszystkich krajów w Europie. Aktualnie oferujemy takie usługi jak: magazynowanie, pakowanie, VAS, natomiast na drugim etapie będziemy dodatkowo oferować  magazynowanie w składzie celnym i usługi odprawy celnej – mówi Marcin Trawczyński, kierownik oddziału Ekol w Poznaniu.

Dzięki rozwijającej się współpracy z firmą Regatta, Ekol znacznie zwiększy swoje zatrudnienie, do 120-130 osób w Polsce.
Większość klientów Ekol na świecie pochodzi z branży motoryzacyjnej, zaawansowanych technologii, odzieżowej, handlowej, przemysłowej, FMCG czy farmaceutycznej. Firma ma więc szeroką wiedzę na temat branży odzieżowej, aż 16%  obrotów Ekol  generowanych jest  właśnie przez ten sektor. 
Branża odzieżowa staje się coraz bardziej wymagająca, ponieważ w dzisiejszych czasach zmiany kolekcji następują częściej niż kiedyś. Kluczowe znaczenie ma więc śledzenie wszystkich trendów, by móc oferować najlepsze rozwiązania logistyczne.
jagr./Ekol

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×