12 grudnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Zanim wsiadł do samolotu okradł sklep

Zanim wsiadł do samolotu okradł sklepFunkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zatrzymali 35-letniego mieszkańca Poznania, który przed odlotem do Londynu dokonał kradzieży w jednym ze sklepów na lotnisku. Wartość zabezpieczonych towarów oszacowano na kwotę niemal 4500 zł.

Funkcjonariusze SG zostali poinformowani przez pracowników jednego ze sklepów znajdujących się w hali odlotów o dokonaniu kradzieży. W wyniku przeprowadzonych czynności strażnicy graniczni ustalili sprawcę kradzieży. 35-letni mieszkaniec Poznania po przejściu kontroli bezpieczeństwa, czekając na odlot do Londynu udał się do jednego ze sklepów i dokonał kradzieży 4 butelek alkoholu, 5 flakonów perfum, 2 sztuk przenośnych głośników oraz słuchawek.

Wartość odzyskanych towarów to prawie 4500 zł.

Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych. Po sporządzeniu dokumentacji zatrzymany Wielkopolanin został przekazany funkcjonariuszom z KP Poznań-Jeżyce celem prowadzenia dalszych czynności. Grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Awanturował się na pokładzie samolotu
Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy interweniowali wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu.

Wczoraj późnym popołudniem funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy otrzymali informację od kapitana statku powietrznego, że na pokładzie samolotu odlatującego do Islandii znajduje się pasażer, który zachowuje się agresywnie, nie wykonuje poleceń załogi oraz kapitana statku przez co stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu.

W związku z tym do akcji został skierowany Zespół Interwencji Specjalnych, czyli zespół funkcjonariuszy SG wyspecjalizowany w podejmowaniu działań na pokładach samolotu. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna dobrowolnie opuścił statek powietrzny.

31-letni mieszkaniec Torunia został ukarany mandatem karnym za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze. Na tym jednak nie skończyły się jego kłopoty gdyż, okazało się, że decyzją kapitana samolotu mężczyzna nie został dopuszczony na lot.

kpt. SG Rafał Potocki
Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×