19 kwietnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Rekordowa frekwencja na Pomorskiej Miss Scania 2018

Rekordowa frekwencja na Pomorskiej Miss Scania 2018Prawie 80 tuningowanych pojazdów ciężarowych mogli podziwiać fani motoryzacji, którzy zjawili w miniony weekend w gdańskim oddziale Scania. Pojazd wyróżniony tytułem „Pomorska Miss Scania 2018”, to Scania S 450 nowej generacji z charakterystycznym malowaniem „Sin City”, należący do firmy Repiński Transport i Spedycja.

Przedstawiciele firmy Repiński Transport i Spedycja opuścili tegoroczny konkurs z dwoma tytułami. Pojazdy tej firmy zostały wyróżnione zarówno przez członków jury, jak i odwiedzających wydarzenie. Biała Scania R 560, nawiązująca malowaniem do legendarnego Dywizjonu 303 została wybrana „Miss Publiczności”.


„Nagrodę Dyrektora gdańskiego oddziału Scania” przyznano za pojazd Scania z 580-konnym silnikiem i malowaniem upamiętniającym Nikolę Teslę, należący do floty Kacpi Logistic z Nidzicy.
Z kolei w kategorii „Weteran Szos” nagroda została przyznana Panu Jackowi Gaj ze Środy Wielkopolskiej za pojazd Scania Torpedo R500. „Nagroda specjalna” trafiła do firmy Transport Krajowy i Międzynarodowy Gwiździel - Bronisław Gwiździel za ciągnik Scania 143M.

Wyjątkowy konkurs
Tegoroczne wydarzenie, oprócz rekordowej liczby zgłoszeń, przyciągnęło również wielu zwiedzających – ponad 4 000 miłośników pojazdów ciężarowych oraz 35 wystawców branżowych.

– „Pomorska Miss Scania 2018”, to wydarzenie wyjątkowe pod wieloma względami. Przede wszystkim w tym roku do walki o tytuł najpiękniejszej została zgłoszona rekordowa liczba pojazdów Scania. Dodatkowym elementem, o którym warto wspomnieć jest bardzo wysoki poziom konkursu. Uczestnicy nie zawiedli – byliśmy pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i dbałości o szczegóły wykończenia pojazdów, zarówno tych nowej generacji, jak i perfekcyjnie przygotowanych „starszych” modeli. To właśnie starania kierowców i właścicieli firm transportowych sprawiają, że nasza impreza od lat ma świetną renomę i przyciąga tłumy odwiedzających. Dziękujemy i zapraszamy za rok! – komentuje Sławomir Hoffman, dyrektor oddziału Scania Gdańsk.

Konkurs Kierowców Scania

Podczas Pomorskiej Miss Scania zostały uruchomione zapisy do Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 (ang. Scania Driver Competitions – SDC). Udział w zawodach mogą wziąć zawodowi kierowcy w każdym wieku, bez względu na markę pojazdu, którym jeżdżą.
Wymagane jest posiadanie prawa jazdy C+E.

Konkurs Kierowców Scania to największe tego typu zawody na świecie. Bierze w nich udział ponad 350 000 kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca otrzymuje 100 000 euro na indywidualnie wyposażony pojazd Scania.

Polski finał Konkursu Kierowców Scania 2018/2019 odbędzie się 11 maja w Częstochowie. Możliwość rywalizacji w finale w Polsce daje wygrana w jednej z 11 eliminacji krajowych. Drugim sposobem zakwalifikowania się bezpośrednio do finału krajowego jest kwalifikacja poprzez aplikację Scania Fleet Management.

Konkurs z tradycjami
Wybory „Pomorskiej Miss Scania” odbyły się już po raz 17. Impreza każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem kierowców i miłośników pojazdów ciężarowych ze względu na możliwość zobaczenia zarówno wielu znanych, wielokrotnie nagradzanych pojazdów Scania, jak i tych zupełnie nowych.

Na zakończenie konkursu „Pomorska Miss Scania” odbyła się tradycyjna, widowiskowa parada pojazdów Scania ulicami Trójmiasta.
jagr./pr

 

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×