16 czerwca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Chińczyk z fałszywą włoską wizą

Chińczyk z fałszywą włoską wizą19 września funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili w Olsztynie kontrolę legalności pobytu wobec obywatela Chin. Okazało się, że cudzoziemiec na podstawie sfałszowanej wizy wyłudził zezwolenie na pobyt czasowy i pracę.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyzna przebywa w Polsce nielegalnie. Obywatel Chin w celu zalegalizowania pobytu na terytorium RP, posłużył się sfałszowaną włoską wizą. Mężczyzna wprowadził w błąd urzędnika państwowego i w ten sposób wyłudził zezwolenie na pobyt czasowy i pracę na terytorium RP. 34-latek przyznał, że kupił wizę w swoim kraju za 5 tys. zł.


Decyzją Sądu Rejonowego w Kętrzynie Chińczyk został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku Dla Cudzoziemców w Białymstoku. Teraz odpowie przed sądem za posłużenie się sfałszowanym blankietem wizowym, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu do kraju pochodzenia. 
Z poważaniem,

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×