16 czerwca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Dziesięć lat światowego dnia wolontariusza

Dziesięć lat światowego dnia wolontariusza
Deutsche Post DHL Group zachęca pracowników na całym świecie do udziału w dziesiątym światowym dniu wolontariusza Grupy odbywającym się w dniach 17-30 września. Podczas tego dwutygodniowego okresu, pracownicy Grupy zachęcani są do aktywnego wspierania projektów charytatywnych w ich regionach.

Tylko w ostatnim roku, ponad 100 000 pracowników na całym świecie poświęciło około 400 000 godzin czasu na blisko 3000 takich projektów. W ten sposób, światowy dzień wolontariatu ma swój realny i trwały wkład, który przynosi korzyści pracownikom i społeczeństwu. 

- Dzięki długotrwałemu zaangażowaniu naszych pracowników i wsparciu kierownictwa, globalny dzień wolontariusza rozwinął się przez ostatnie kilka lat w rzeczywistą historię sukcesu
- wyjaśnia Christof Ehrhart, wicedyrektor zarządzający komunikacją biznesową i odpowiedzialnością społeczną w Grupie Deutsche Post DHL.

Pracownicy mogą wybrać lokalne projekty, ale także wspierają obszary związane z programami firmowymi takimi jak GoTeach, GoHelp lub GoGreen. Wielu pracowników chce uczestniczyć w osiągnięciu naszego celu w postaci zasadzenia miliona drzew”, zauważa Erhart. „Jednak wielu pracowników może również wziąć udział w projektach wsparcia uchodźców, aby pomóc im w integracji społecznej i znalezieniu profesji w ramach przygotowania do pracy.

DHL Parcel Polska w tym roku w ramach światowego dnia wolontariusza drugi rok z rzędu nawiązała współpracę z Pensjonatem Socjalnym „Św. Łazarza”. Tym razem dla podopiecznych pensjonatu zostanie zebrane ciepła odzież, kurtki, swetry, ręczniki, bielizna pościelowa, kołdry, zasłony, firany, a także karma dla kotów i psów oraz żwirek dla kotów. W zeszłym roku pracownicy zbierali książki, dzięki którym powstała w ośrodku biblioteka.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×