25 kwietnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Nie wiedzieli co to są wykresówki?

Nie wiedzieli co to są wykresówki? Ukraińscy kierowcy, skontrolowani przez inspektorów ITD, niezbyt dobrze orientowali się w przepisach z zakresu czasu pracy. Mężczyźni korzystali z tarczek do tachografu należących do innych kierowców.

Kontrola autokaru ukraińskiego przewoźnika, który wykonuje regularny przewóz osób na trasie Polska – Ukraina, przeprowadzona w minionym tygodniu przez wielkopolskich inspektorów ITD, przyniosła niespodziewane wyniki. Wykresówki, czyli tarczki do tachografu włożone do urządzenia rejestrującego czas pracy nie należały do kontrolowanych kierowców.


Analiza tarczek wykazała wielokrotne ich użycie. To uniemożliwiło odczyt danych zapisanych na wykresówkach. Obydwaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi po 2 tysiące złotych za używanie cudzych tarczek. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 3 tysięcy złotych. Ponieważ inspektorzy nie mieli możliwości zweryfikowania rzeczywistego czasu pracy, zakazali dalszej jazdy ukraińskim kierowcom. Mężczyźni musieli odbyć 9-godzinny odpoczynek dzienny.
Kontrola autokaru ukraińskiego przewoźnika odbyła się w Granowie.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×