18 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

Nowy magazyn centralny FM Logistic w Lućmierzu

Nowy magazyn centralny FM Logistic w LućmierzuFM Logistic oferuje swoim klientom drobnicowym nowy obiekt magazynowy w Lućmierzu k. Łodzi. Zastąpił on do tej pory wykorzystywany magazyn w tej samej miejscowości. Nowy magazyn realizuje dwa razy większy obrót – na poziomie 6-7 tysięcy palet na dobę.

To przedsięwzięcie o bardzo dużej skali i niezwykle istotna inwestycja w rozwoju naszej firmy. Równo 6 miesięcy od podpisania umowy, oddaliśmy do użytku nowy obiekt przeznaczony na sortownię centralną w naszej sieci drobnicowej – mówi Piotr Mroczka, dyrektor ds. operacji transportu krajowego FM Polska. – Rynek drobnicy krajowej rośnie, a my rośniemy razem z nim – dodaje.


Nowy obiekt w Lućmierzu to: powierzchnia łączna – 11.600 m. kw., 60 kompletnych doków, zadaszona rampa o długości 12 m, dwukondygnacyjna część biurowo-socjalna.
Obiekt posiada parkingi dla 30 samochodów osobowych zlokalizowanych bezpośrednio przy części biurowej oraz dla 58 samochodów ciężarowych zlokalizowanych na terenach utwardzonych po obu stronach budynku. Magazyn w Lućmierzu pełni funkcję centralnej sortowni konsolidacyjnej dla największych odbiorców FMCG w Polsce. W nowym magazynie znalazło zatrudnienie ponad 50 osób.

Magazyn w Lućmierzu k. Łodzi jest już drugim nowym obiektem magazynowym FM Logistic w Polsce, oddanym do użytku w tym roku. W lutym br. firma uruchomiła platformę logistyczną w Psarach k. Będzina (woj. Śląskie) o powierzchni magazynowej ponad 20 tys. m. kw. (w tym 10 tys. m. kw. przeznaczonych na magazyn cross-dockingowy) z opcją dalszej rozbudowy o kolejne 80 tys. m. kw.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×