24 kwietnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca 40-tonowej ciężarówki

Nietrzeźwy kierowca 40-tonowej ciężarówkiBlisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki, skontrolowany przez patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy szofer odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Kontrola ciągnika z naczepą wypełnioną masą bitumiczną odbyła się na drodze krajowej nr 79 w Sycynie (powiat zwoleński). Ciężarówka polskiego przewoźnika przewoziła ładunek z Ciepielowa do Żyrzyna.


Podczas kontroli drogowej inspektor wyczuł woń alkoholu od kierowcy. Badanie alkomatem wykazało obecność 0,43 mg/l (0,90) promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Powtórne badanie, wykonane po 15 minutach, dało wynik 0,45 mg/l (0,94 promila). Ta tendencja wzrostowa może świadczyć o tym, że szofer prawdopodobnie spożywał alkohol w niedługim czasie od zatrzymania do kontroli drogowej.

Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu, z którymi tego dnia ITD prowadziło współdziałania na drogach powiatu zwoleńskiego.

Nieodpowiedzialny szofer odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od roku do 10 lat.

źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×