22 stycznia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca 40-tonowej ciężarówki

Nietrzeźwy kierowca 40-tonowej ciężarówkiBlisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki, skontrolowany przez patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy szofer odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Kontrola ciągnika z naczepą wypełnioną masą bitumiczną odbyła się na drodze krajowej nr 79 w Sycynie (powiat zwoleński). Ciężarówka polskiego przewoźnika przewoziła ładunek z Ciepielowa do Żyrzyna.


Podczas kontroli drogowej inspektor wyczuł woń alkoholu od kierowcy. Badanie alkomatem wykazało obecność 0,43 mg/l (0,90) promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Powtórne badanie, wykonane po 15 minutach, dało wynik 0,45 mg/l (0,94 promila). Ta tendencja wzrostowa może świadczyć o tym, że szofer prawdopodobnie spożywał alkohol w niedługim czasie od zatrzymania do kontroli drogowej.

Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu, z którymi tego dnia ITD prowadziło współdziałania na drogach powiatu zwoleńskiego.
X Polecamy artykuł:
Psucie prawa


Nieodpowiedzialny szofer odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od roku do 10 lat.

źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×