23 lipca 2019

Wiadomości » Wiadomości

easyJet wybiera Kuehne + Nagel przy renowacji i przekształcaniu floty

easyJet wybiera Kuehne + Nagel przy renowacji i przekształcaniu floty
Pakiet modyfikacji dla 39 samolotów w 5 lokalizacjach MRO ( z ang. Maintenance Repair and Operations). Kontynuacja współpracy po pierwszym kontrakcie na 49 samolotów oraz rozwiązanie typu end-to-end, to wyzwanie z zakresu logistyki, którego podjął się Kuehne + Nage.

Kuehne + Nagel oraz EasyJet podpisały umowę o wsparcie logistyczne przy renowacji i modyfikacjach 39 samolotów, które będą odbywały się w pięciu lokalizacjach MRO. easyJet zdecydowało się na KN InteriorChain, by utrzymać zaplanowany czas przestoju użytku samolotów, wynikający z renowacji, na minimalnym poziomie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zintegrowanego rozwiązania łańcucha dostaw.

- Z sukcesem współpracowaliśmy z Kuehne + Nagel przy naszym poprzednim projekcie renowacji floty. Przy kolejnych 39 samolotach kompleksowość projektu wzrasta, ponieważ będziemy pracować w 4 europejskich lokalizacjach. KN InteriorChain stanowi fundament zachowania wymagań dotyczących minimalnego czasu przestoju maszyn oraz posiadania widoczności w ramach całego łańcucha dostaw. Kuehne + Nagel rozumie te wyzwania - mówi Elentinus Margeirsson, dyrektor inżynierii łańcuchów dostaw i kontraktów technicznych w easyJet.

- Wprowadzenie KN InteriorChain jako cyfrowego rozwiązania end-to-end było potwierdzone przez potrzeby rynkowe. Jesteśmy dumni, że easyJet zdecydowało się kontynuować naszą współpracę polegając na naszym rozwiązaniu.  W odpowiedzi na wzrastającą częstotliwość renowacji wnętrz, KN InteriorChain oferuje liniom lotniczym, ośrodkom MRO i firmom leasingowym, wyjątkowe rozwiązanie, które odpowiada na kompleksowe wymagania klientów z tej branży - dodał Erik Goedhart, starszy wiceprezes aerospace w Kuehne + Nagel.

Modułowe rozwiązanie KN InteriorChain obejmuje zarządzanie zamówieniami dostawcy, multimodalny transport, magazynowanie, jak i serwisy o wartości dodanej, takie jak, tworzenie zestawów, pakowanie, zmiany oraz dyspozycja. By zapewnić, że materiał do kabiny samolotu, który jest bardzo istotny dla komfortu pasażerów, jest zarówno właściwie obsługiwany, a jednocześnie zgodnie z wymogami, procesy Kuehne + Nagel posiadają certyfikat standardu EN/AS 9100:2016.

Wszelkie zmiany są przeprowadzane przez mechaników, którzy posiadają certyfikację EASA part-145, podczas gdy większość aktywności dyspozycyjnych jest wspieranych przez partnerów z certyfikatem AFRA. Kontrola i zarządzanie przepływem materiałów w ramach wszystkich środków transportu i magazynowania jest zagwarantowana dzięki zintegrowanemu systemowi online do zamówień, zarządzania cargo i zarządzania materiałami.

Rozwiązanie jest oparte o globalną sieć aerospace Kuehne + Nagel, jej nowoczesna infrastruktura IT zapewnia łączność oraz widoczność, centra kompetencji ze wsparciem 24/7 oraz strukturę AOG Desk.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×