28 stycznia 2020

Wiadomości » Wiadomości

ID Logistics uruchamia nowy magazyn i tworzy ponad 150 miejsc pracy

ID Logistics uruchamia nowy magazyn i tworzy ponad 150 miejsc pracy
ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, kontynuuje dynamiczny rozwój na polskim rynku.
Firma uruchamia właśnie kolejny magazyn koło Piotrkowa Trybunalskiego i już na początku 2019 roku planuje zatrudnienie ponad 150 osób, które będą odpowiadać za jego kompleksową obsługę. Pracę w nowym centrum dystrybucji ID Logistics znajdą zarówno magazynierzy, pracownicy obsługi klienta jak i managerowie.

Nowy obiekt o powierzchni 13 tys. mkw. znajduje się w centrum logistycznym P3 Piotrków położonym w Woli Bykowskiej, oddalonej o 6 km od Piotrkowa Trybunalskiego i 40 km od Łodzi. O wyborze tego miejsca zadecydowała m.in. dobra infrastruktura i lokalizacja, w pobliżu autostrady A1 oraz drogi ekspresowej E67.

Dodatkowo centrum logistyczne jest bardzo dobrze skomunikowane z Piotrkowem Trybunalskim i Łodzią, co będzie dużym ułatwieniem dla dojeżdżających pracowników. W procesie poszukiwania lokalizacji i przygotowania długoterminowej umowy wynajmu ID Logistics wspierała firma JLL. To już trzecie centrum logistyczne, zarządzane przez operatora, które zostało uruchomione w tym regionie.

Rekrutacja do magazynu w Woli Bykowskiej już trwa
W Woli Bykowskiej praca czeka m.in. na magazynierów, operatorów wózków widłowych, pracowników administracji magazynowej, pracowników biura obsługi klienta i reklamacji a także managerów tj. kierownik zmiany czy manager ds. technicznych i ochrony.

Proces rekrutacji właśnie się rozpoczął i jest prowadzony dwutorowo, w ramach rekrutacji wewnętrznej oraz zewnętrznej.  Do nowego zespołu ID Logistics poszukuje pracowników o różnych kompetencjach i doświadczeniu. Odpowiednimi uprawnieniami muszą wykazać się operatorzy wózków widłowych wysokiego składowania, ważna jest umiejętność obsługi komputera, analityczne myślenie oraz doświadczenie i wiedza na temat procesów magazynowych.

W przypadku stanowisk związanych z zarządzaniem wymagana jest wiedza z zakresu prawa pracy, umiejętności managerskie i negocjacji.

- Oferujemy ciekawą pracę w dużej, międzynarodowej firmie, która jest liderem dedykowanej logistyki kontraktowej. Jako pracodawca kładziemy nacisk na wspieranie rozwoju zawodowego pracowników. Zapewniamy możliwości awansu w rekrutacjach wewnętrznych. „Od magazyniera do dyrektora” to nie pusty slogan, ale częsta ścieżka kariery w ID Logistics – mówi Małgorzata Hornig, dyrektor HR, ID Logistics. - Do aplikowania zachęcamy wszystkie osoby, które interesują się logistyką, bez względu na to czy mają już doświadczenie czy dopiero chciałyby spróbować swoich sił w naszej branży. 
ID Logistics zapewnia także swoim pracownikom różne benefity pozapłacowe, m.in.  karty przedpłacone na święta, wyjazdy szkoleniowo – integracyjne, także ubezpieczenie na życie czy kursy języków obcych. 

Innowacje wspierają rozwój ID Logistics
ID Logistics, które jest obecnie w Polsce od ponad 10 lat, zarządza 8 centrami logistycznymi o łącznej powierzchni 200 tys. mkw.. Za ich obsługę odpowiada zespół 1600 pracowników. We wszystkich obszarach działalności firma stawia na wykorzystanie nowoczesnych i  innowacyjnych technologii oraz systemów, które zwiększają efektywność procesów zarządzania.

Na przykład wsparciem w zarządzaniu zasobami ludzkimi są nowe narzędzia obsługi kadrowej i rejestracji czasu pracy (RCP). W centrach logistycznych, przy wdrażaniu innowacyjnych i zautomatyzowanych rozwiązań, kluczowe znaczenie ma zarówno upraszczanie procesów jak i zwiększanie komfortu oraz bezpieczeństwa pracy.

Eksperci ID Logistics nie tylko testują rozwiązania już dostępne na rynku, ale także sami są autorami rozwiązań, które ułatwiają pracę w magazynach, takich jak Auto-Stretch Manager (ASM), czyli prosty w użyciu podajnik do folii, stosowanej w magazynach do owijania palet.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×