23 lipca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Koma z Ełku posprząta w Lublinie

Koma z Ełku posprząta w Lublinie
Koma z Ełku wygrała przetarg na obsługę najbardziej wymagającego sektora w Lublinie. Dziś firma - której wizytówką są nowoczesne i innowacyjne śmieciarki - podpisała umowę z Miastem. Wartość kontraktu to ok. 16 mln zł (brutto)

Koma to rodzinna firma z Ełku,  która od ponad 10 lat zajmuje się odbiorem nieczystości w północno-wschodniej Polsce. W 2016 r. otworzyła dwa nowe oddziały w Elblągu i Białymstoku, a na początku tego roku również w Lublinie.

Dziś przedsiębiorstwo obsługuje ponad 300 tys. gospodarstw z 60 gmin w pięciu województwach Polski. Dotychczas w Lublinie współpracowała m.in. z Uniwersytetem Przyrodniczym. Zajmowała się także odbiorem odpadów budowlanych z samego miasta jak i okolic. Od stycznia 2019 r. będzie obsługiwała część mieszkańców Lublina (z IV sektora - Starego Miasta i Śródmieścia).

- Od kilku lat współpracujemy z miastami wojewódzkimi w północno-wschodniej Polsce tj. Olsztyn czy Białystok. Naturalną konsekwencją jest Lublin - powiedział Maciej Ciołek z firmy Koma. - Wygraliśmy przetarg i będziemy obsługiwali dość problematyczny sektor. Z jednej strony wąskie uliczki i duże rozproszenie mieszkańców będzie wymagało od nas sporej logistyki, a z drugiej strony musimy pamiętać, że to bardzo prestiżowe miejsce, tłumnie odwiedzane przez turystów.

Umowa na obsługę sektora będzie obowiązywała 2,5 roku. Wartość kontraktu to ok. 16 mln zł (brutto). W Lublinie pracę znajdzie 50 osób. Aktualnie firma poszukuje pracowników na stanowiska: kierowca samochodu ciężarowego z uprawnieniami HDS i ładowaczy.

Koma to rodzinna firma dysponującą wyłącznie polskim kapitałem. Zatrudnia ponad pół tysiąca osób. Jej wizytówką są nowoczesne i innowacyjne śmieciarki. Obecnie standardem są śmieciarki jednokomorowe, gdzieniegdzie można zauważyć pojazdy wyposażone w dwie komory, które odbierają np. plastik i makulaturę jednocześnie do dwóch oddzielnych komór. Tymczasem Koma stworzyła i opatentowała innowacyjną zabudowę do śmieciarek, za pomocą której możliwe jest odbieranie aż trzech rodzajów odpadów (np. plastiku, papieru i szkła) w jednym czasie, ze wszystkich rodzajów pojemników.

Wiosną 2018 r. na terenach Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku i Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej spółka-córka Komy - Comeco rozpoczęła budowę fabryki, która będzie produkować wielofunkcyjne zabudowy samochodów ciężarowych, które będą przystosowane do wywozów odpadów komunalnych.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×