25 maja 2019

Wiadomości » Wiadomości

Alphabet dostarczył 20 aut elektrycznych

Alphabet dostarczył 20 aut elektrycznych
Tauron oraz ING Bank Śląski udostępnili od 3 grudnia usługę car sharingu w Katowicach, dedykowaną zarówno dla mieszkańców miasta oraz gości, jak i dla uczestników szczytu klimatycznego COP24.

Dwadzieścia elektrycznych aut do elektromobilnego projektu firmy dostarczył Alphabet Polska.Chętni na wypróbowanie  pojazdów mają do dyspozycji aplikację testową eCar od Taurona, która pozwala wypożyczyć, uruchomić i oddać samochód.


Współpraca w zakresie finansowania floty przyjaznych środowisku pojazdów, które są obecnie współdzielone w Katowicach została nawiązana w wyniku przetargu.

- Ogromnie cieszymy się, że rynkowy lider w zakresie energetyki, będący jednocześnie jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, docenił naszą ofertę w zakresie finansowania i obsługi samochodów elektrycznych. Alphabet Polska jako pierwszy na polskim rynku Car Fleet Management wprowadził do swojego portfolio usług kompleksową obsługę pojazdów elektrycznych, a teraz mamy możliwość wykorzystać nasze doświadczenie w ramach realizacji tego prestiżowego projektu - mówi Leszek Pomorski, prezes zarządu Alphabet Polska Fleet Management.

Pilotażowa usługa car sharingu Grupy Tauron, w połączeniu z udostępnionym systemem terminali do ładowania ma na celu umożliwienie komfortowego poruszania się pojazdami elektrycznymi po Katowicach i stanowi początek budowy oferty w obszarze elektromobilności. Dostarczone przez Alphabet Polska pojazdy elektryczne w połączeniu z ładowarkami różnych producentów pozwolą firmie na przetestowanie funkcjonowania całego systemu. Dziesięć pojazdów - pięć bmw i3 i pięć renault zoe jest przeznaczonych dla mieszkańców oraz gości odwiedzających Katowice, a kolejnych pięć e-golfów i pięć nissanów LEAF drugiej generacji, zostało udostępnionych uczestnikom szczytu klimatycznego COP 24.

- Decyzja o współpracy z Alphabet została podyktowana atrakcyjnością złożonej oferty przetargowej. Wprowadzana przez nas usługa car sharingu elektrycznych pojazdów stanowi początek strategicznego projektu w obszarze elektromobilności, w związku z czym cieszymy się z możliwości realizacji jego założeń w kooperacji z liderem tego typu rozwiązań na rynku CFM – mówi Michał Koszałka, prezes Zarządu Magenta Grupa Tauron.
   
Współpraca z Alphabet Polska jest realizowana przez spółkę Magenta Grupa Tauron, która jest odpowiedzialna za działania w obszarze elektromobilności i specjalizuje się m.in. w budowie i eksploatacji stacji ładowania pojazdów.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×