17 października 2019

Wiadomości » Wiadomości

Świąteczne upominki w firmach

Świąteczne upominki w firmach
Co pracodawcy wręczają pracownikom?Pracodawcy w okresie świątecznym często decydują się na przyznanie pracownikom benefitów w postaci upominków, dodatkowego dnia wolnego czy zaproszenia na wigilijne spotkanie.

Co znajduje się w koszu prezentowym?

Kosze prezentowe to jedna z najpopularniejszych form wręczania upominków. Korzysta z nich także wiele firm, które w okresie świątecznym chcą wykonać miły gest dla swoich pracowników.

Według analizy Oferteo.pl, serwisu łączącego poszukujących produktów z ich dostawcami, w koszach prezentowych najczęściej znajdują się słodycze, które wybierało aż 90% badanych. Ponadto obdarowani mogli w nich znaleźć kawę i herbatę (76%) oraz alkohol, który zdecydowało się przekazać pracownikom 65% firm.

Poza produktami spożywczymi w koszach prezentowych znajdowały się również drobne sprzęty elektroniczne, takie jak np. pendrive’y czy power banki. Na ich zakup zdecydowało się 6% firm.
Badani przez Oferteo.pl najczęściej zamawiali nie więcej niż 50 sztuk koszów prezentowych (56%). Najrzadziej zamówienia dotyczyły liczby większej niż 200 sztuk.

– Kosze prezentowe to pomysł na efektownie wyglądający prezent. Przy zamówieniu większej liczby zestawów warto porównać oferty od kilku dostawców, aby sprawdzić możliwość negocjacji ceny i mieć gwarancję, że dostawca zdąży zrealizować zamówienie jeszcze przed świętami – zwraca uwagę Karol Grygiel z Oferteo.pl

Imprezy dla pracowników
Firmy często organizują także spotkania dla pracowników oraz dla ich rodzin. Z badania Oferteo.pl wynika, że jest to praktyka częstsza w większych przedsiębiorstwach, które zapraszają na tego typu imprezy ponad 80 osób (44% zapytań złożonych w serwisie). Natomiast zapytania o imprezy dla mniejszych organizacji, w których miałoby wziąć udział do 20 osób, stanowiły 10%.

Część organizacji urządza spotkania tylko dla dzieci pracowników. Tego typu imprez dotyczyło 42% zapytań złożonych w Oferteo, 37% odnosiło się do spotkań wyłącznie dla pracowników firmy, a 21% – dla całych rodzin.
-------
Metodologia badań
Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 400 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl przez podmioty poszukujące koszy prezentowych oraz organizatora imprez firmowych.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×