28 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

Czy 66 mln zł na polską infrastrukturę zostanie w pełni wykorzystane?

Czy 66 mln zł na polską infrastrukturę zostanie w pełni wykorzystane?
Opóźnienia w budowie polskich dróg czasami wynikają z winy wykonawców. Zazwyczaj pojawia się problem z firmami włoskimi, choć póki co kontrakty realizowane przez Astaldi nie wydają się być zagrożone.

Wszystko zależne jest od tego, jak spółka poradzi sobie z procesem dogadania się ze swoimi wierzycielami i restrukturyzacją.

– Wydatkowanie pieniędzy w przypadku budowy dróg może odbywać się z pewnym opóźnieniem – pół roku albo rok w przypadku niektórych inwestycji – powiedział serwisowi eNewsroom Adrian Furgalski, wiceprezes ZDG TOR –  

Nie ma to jednak większego wpływu na pozytywne zakończenie perspektywy finansowej pod względem środków unijnych. Cały czas istnieje problem na kolei, gdzie zaawansowanie jest zbyt wolne – biorąc chociażby po uwagę fundusz CEFs, z którego czerpiemy duże pieniądze. Część inwestycji musi zostać zakończona do 2020 roku. Widać, że w dalszym ciągu Minister Infrastruktury, czy też odpowiedzialny za środki unijne, nie może spać spokojnie. Nie ma gwarancji, że 66 milionów złotych z Krajowego Programu Kolejowego zostanie w tej perspektywie wykorzystane na infrastrukturę – wskazał Furgalski.

źr.
eNewsroom

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×