17 października 2019

Wiadomości » Wiadomości

Hiszpańska fuzja GEFCO i BERGÉ zatwierdzona

Hiszpańska fuzja GEFCO i BERGÉ zatwierdzona
Komisja Europejska zatwierdziła utworzenie na rynku hiszpańskim spółki joint venture powstałej z połączenia działów logistyki pojazdów gotowych dwóch liderów branży TSL.

Nowa firma BERGÉ GEFCO to wynik porozumienia pomiędzy Grupą GEFCO, która jest światowym graczem w zakresie zintegrowanych łańcuchów dostaw i europejskim liderem w logistyce dla branży motoryzacyjnej, oraz spółką BERGÉ będącą wiodącym dostawcą w obszarze multimodalnych usług logistycznych w Hiszpanii.

Obaj partnerzy posiadają w nowej firmie BERGÉ GEFCO po 50 proc. udziałów. Utworzona spółka, która niedawno otrzymała pełną zgodę regulatora rynku, rozpoczęła działalność 2 stycznia 2019 roku i stała się w ten sposób liderem na hiszpańskim rynku logistyki gotowych pojazdów. BERGÉ GEFCO dysponuje 3,4 mln m2 powierzchni magazynowej mogącej pomieścić do 120 tys. pojazdów oraz flotą 700 pojazdów ciężarowych, 100 wagonów kolejowych i dodatkowo 40 tys. m2 powierzchni warsztatowej.

Rynek pojazdów gotowych w Hiszpanii jest jednym z największych na świecie. Rocznie produkuje się tu 3 mln aut, dlatego połączenie zasobów i doświadczenia obu graczy pozwoli znacząco zwiększyć możliwości transportowe oraz magazynowe oferowane klientom. 

- Utworzenie spółki joint venture wzmocni naszą pozycję lidera w logistyce dla branży motoryzacyjnej. Nowa firma będzie dobrze przygotowana, aby odpowiadać na wymagania rynkowe oraz tworzyć rozwiązania dopasowane do potrzeb naszych klientów, partnerów i pracowników – podkreślił Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO. Jaime Gorbeña, prezes BERGÉ y COMPAÑÍA dodaje - Cieszymy się bardzo z otrzymanego od regulatora pozwolenia na rozpoczęcie działalności we współpracy z Grupą GEFCO. Jesteśmy przekonani, że nie tylko wzmocni to naszą wiodącą pozycję na hiszpańskim rynku logistyki pojazdów gotowych, ale także pobudzi wzrost dzięki innowacyjnym usługom opartym o wiedzę i doświadczenie obu firm.

Nowe usługi jako odpowiedź na potrzeby rynku
Obecni klienci obu partnerskich firm będą mogli skorzystać z szerokiej gamy rozwiązań logistycznych dla rynku nowych i używanych pojazdów gotowych. BERGÉ GEFCO będzie w rzeczywistości jedynym dostawcą w segmencie samochodów używanych zdolnym zarządzać wszystkimi usługami logistycznymi przy wykorzystaniu własnych zasobów.

Oferta nowej firmy obejmuje m.in. transport, magazynowanie, usługi techniczne, kontrole, dostawy, zarządzanie sprzedażą (online / aukcje / eksport), a także zarządzanie administracją i flotą. Spółka BERGÉ GEFCO będzie kładła silny nacisk na innowacje i tworzone dzięki nim rozwiązania ściśle dopasowane do potrzeb operacyjnych.

jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×