17 października 2019

Wiadomości » Wiadomości

Innowacje w branży nieruchomości logistycznych

Innowacje w branży nieruchomości logistycznychIdea przygotowywania się do tego co przyniesie przyszłość na stałe zagościła w sektorze logistycznym. W branży nieruchomości gorącym tematem są zmiany i innowacje, w tym blockchain, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i robotyka, które są obowiązkowymi tematami poruszanymi na każdym spotkaniu.

Wiele dzieje się w zakresie modernizacji sektora, dlatego niezwykle istotnym jest określenie, w jaki sposób wszystko to wpłynie na jego rozwój lub zakłóci funkcjonowanie. Podczas gdy na rynku toczą się dyskusje o znaczeniu innowacji, Prologis jest już o krok dalej w prognozowaniu zmian pojawiających się na horyzoncie i tego, jak mogą one wpłynąć na działalność firmy i jej klientów.


Poruszył ten temat w podcaście Robbert Heekelaar, vice president of architecture and emerging technologies w Prologis. Jego zdaniem trzy kluczowe kwestie, o których warto wiedzieć, to:
  • Innowacje w skali całej branży pojawiają się szybko
  • Chodzi o to, aby być o krok dalej niż przyszłość
  • Sukces osiąga się wtedy, gdy zmiana wynika z przemian kulturowych (odzwierciedla rzeczywisty sposób myślenia)
To, jak poważnie Prologis podchodzi do wprowadzania zmian w odpowiedzi na te, które zachodzą w branży, dowodzą działania. - Nie wprowadzamy innowacji jako celu samego w sobie ani jako narzędzia marketingowego. Zaczynamy od podstaw. Chcemy zmieniać naszą organizację tak, aby mieć pewność, że jesteśmy przygotowani na kolejny wielki krok - mówi Robbert Heekelaar.

W listopadzie, Prologis Labs otworzyło w San Leandro obiekt o powierzchni 1300 metrów kwadratowych, w którym możliwe jest przeprowadzanie testów i eksperymentów w zakresie innowacji magazynowych. Jak mówi Robbert Heekelaar - W laboratorium mogą być prowadzone eksperymenty także z udziałem najemców, gdzie w środowisku testowym możemy sprawdzić rozwiązania dostarczane przez dostawców.
 
Uzupełnieniem laboratorium jest również wirtualna platforma testowa, gdyż niektórych eksperymentów po prostu nie trzeba przeprowadzić w magazynie – przykładem jest blockchain, w przypadku którego powierzchnia magazynowa nie jest konieczna. - Analogiczną sytuację mamy w przypadku technologii BIM czy też w tworzeniu cyfrowego „bliźniaka” magazynu. Do tego rodzaju testów nie jest konieczne środowisko stacjonarne, dlatego wykonujemy je na naszej wirtualnej przestrzeni testowej. Oba laboratoria są ze sobą zintegrowane i prowadzone przez ten sam zespół - dodaje Heekelaar.

Prologis już od pewnego czasu sukcesywnie przeprowadza zmiany organizacyjne, aby przygotować się na przyszłość. Skupienie się na innowacjach jest niezbędnym działaniem, żeby utrzymać wiodącą pozycję rynkową i być o krok dalej niż przyszłość.

Laboratorium w San Leandro i wirtualna przestrzeń testowa umożliwiają inicjowanie eksperymentów zarówno w naszych lokalizacjach, jak i poza nimi, z udziałem najemców i dostawców. Zapewniają także narzędzia do zbadania wszystkich dostępnych rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju i wzmocnienia pozycji konkurencyjnej naszych najemców.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×