28 marca 2020

Wiadomości » Wiadomości

Likwidacja nielegalnej produkcji papierosów

Likwidacja nielegalnej produkcji papierosów
Funkcjonariusze KAS z Łodzi i Mazowsza, we współpracy z funkcjonariuszami CBŚP Zarząd w Krakowie i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, w miniony weekend zlikwidowali w Pabianicach (woj. łódzkie) nielegalną wytwórnię papierosów.

Do obrotu nie trafi ponad 131 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Skarb Państwa mógł stracić z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego ok. 500 tys. zł.

W pofabrycznej hali w centrum Pabianic, funkcjonariusze odkryli dwa metalowe garaże, a w nich maszynę i inne urządzenia, surowce i materiały do produkcji i konfekcjonowania papierosów oraz gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Łącznie zabezpieczono 131 tys. 200 szt. pełnowartościowych papierosów bez znaków akcyzy oraz 56 kg wybrakowanych papierosów. Znaleziono również 433 kg krajanki tytoniowej, z której można by wyprodukować ponad 400 tys. szt. kolejnych papierosów.

Zatrzymano trzech mężczyzn, dwóch obywateli Polski i obywatela Ukrainy, w wieku od  46 do 50 lat. W ich mieszkaniach i pojazdach funkcjonariusze zabezpieczyli dowody rzeczowe, świadczące o udziale zatrzymanych w nielegalnym procederze.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty produkcji wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów i zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Sprawcom grozi kara 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Zabezpieczone wyroby akcyzowe i urządzenia trafiły do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. Postępowanie prowadzi Łódzki Urząd Celno‑Skarbowy.

źr. KAS
   

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×