25 stycznia 2020

Wiadomości » Wiadomości

Zalando otwiera nowoczesne centrum logistyczne w Szwecji

Zalando otwiera nowoczesne centrum logistyczne w Szwecji
Zalando, wiodąca europejska platforma modowo -lifestyle’owa online, oraz firma Ingram Micro, oficjalnie zainaugurowały działalność nowego centrum logistycznego w Brunna pod Sztokholmem, w Szwecji.

Obiekt wyposażony jest w najbardziej zaawansowaną technologię automatyzacji w całym portfolio firmy Zalando. Dzięki swojej strategicznej lokalizacji centrum logistyczne będzie w stanie skrócić o połowę czas realizacji dostaw do nordyckich klientów.

Wdrażając nowe rozwiązania technologii automatyzacyjnej, Zalando dąży do zwiększenia wydajności i realizacji ustanowionych celów rozwojowych oraz wsparcia i uzupełnienia ręcznych prac wykonywanych przez pracowników. Automatyzacja nordyckiego centrum jest skoncentrowana na procesach zewnętrznych, które zapewniają szybsze dostarczanie przesyłek do klientów. System płynnie dostosowuje się do zmieniających się stanów zaopatrzenia oraz aktualnego popytu, również w okresach szczytowych, poprawiając jednocześnie skuteczność i ergonomię dla pracowników.

- W Zalando wierzymy w połączenie najnowszych rozwiązań automatyzacji z zaangażowaniem pracowników. Stosujemy technologie automatyzacyjne w celu ograniczenia przeciążenia naszych pracowników wykonujących monotonne i nieergonomiczne zadania. Zapewniamy tym samym poprawę wydajności naszych działań. Ulepszenie i przyspieszenie procesów operacyjnych przeprowadzanych w magazynie umożliwia nam jeszcze szybszą realizację zamówień, na czym korzystają nasi klienci - mówi dr Jan Bartels, wiceprezes ds. satysfakcji klienta i logistyki w Zalando.

Około 50 zaawansowanych, mobilnych robotów autonomicznych GreyOrange, w których zastosowana jest technologia dostarczająca produkty do rąk pracowników, uzupełnia manualne prace około 500 zatrudnionych w zakładzie.

- Kraje nordyckie są jednym z najszybciej rozwijających się regionów, w jakich działa Zalando. Pragniemy zwiększyć dynamikę wzrostu na tym obszarze, zarówno pod względem przychodów, jak i liczby aktywnych klientów. W tym celu musimy być bliżej naszych klientów. Skrócenie czasu realizacji zamówień poprzez otwarcie satelitarnego magazynu w Szwecji i zapewnienie dostosowanego do specyfiki krajów nordyckich asortymentu to kluczowe elementy naszej strategii - mówi dyrektor Zalando na Europę Północną, Kenneth Melchior.

Powierzchnia nordyckiego magazynu, zlokalizowanego w pobliżu Sztokholmu wynosi około 30 000 metrów kwadratowych, co odpowiada wielkości mniej więcej trzech stadionów piłkarskich. Lokalizacja ta została wybrana głównie ze względu na zaawansowaną infrastrukturę i strategiczne położenie, które czynią ją idealną dla zapewnienia dostaw do klientów w krajach nordyckich. Dodatkowo usytuowanie magazynu w tym miejscu ma potencjał dla dostarczania towarów następnego dnia do nordyckich stolic oraz jeszcze tego samego dnia w obrębie Sztokholmu.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×