16 grudnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Jechał bez koła przy naczepie, przewoził 24 tony nawozów

Jechał bez koła przy naczepie, przewoził 24 tony nawozówMocno przechylona na prawą stronę naczepa zwróciła uwagę patrolu warmińsko-mazurskiej ITD. Ciężarówką przewożono 24 tony  nawozów mimo, że na jednej z osi brakowało koła. Niesprawna i zagrażająca innym uczestnikom ruchu ciężarówka została skierowana na parking, a kierujący ukarany.

W czwartek, 14 lutego inspektorzy zajmujący się kontrolą elektronicznego poboru opłat zatrzymali na krajowej „szesnastce" koło Ostródy zespół pojazdów należący do polskiej firmy, którym przewożono nawozy sztuczne z Litwy do Polski.


Kontrolerzy dostrzegli, że na trzeciej osi z prawej strony naczepy brakuje koła. Szofer wyjaśnił inspektorom, że w okolicach Olsztyna doszło do awarii piasty i zdemontował koło. Mimo poważnej usterki zdecydował się kontynuować przewóz 24 ton towaru do miejsca rozładunku.

Niesprawny pojazd stwarzał zagrożenie dla pozostały uczestników ruchu drogowego, ponieważ był znacznie przechylony na prawą stronę. Przeciążone opony z prawej strony naczepy mogły wystrzelić i doprowadzić do wypadku.

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego niesprawnej naczepy i ukaraniem kierowcy mandatem.

W asyście pomocy drogowej ciężarówka pojechała na parking w Ostródzie, gdzie miał nastąpić rozładunek przewożonego towaru i naprawa uszkodzonej piasty.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×