18 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

Silesia Business Park zarządzana przez CBRE

Silesia Business Park zarządzana przez CBRE
Firma przejęła w zarządzanie budynki Silesia Business Park C i D, należące do Funduszu ISOC Holding Inc. Będzie odpowiadała za nadzór nad nieruchomościami i budowanie ich wartości.

To pierwsza inwestycja tego funduszu w Polsce i początek współpracy z CBRE.

- Silesia Business Park to pierwszy tak duży projekt biurowy, którym będziemy zarządzać w Katowicach. Ogromnie cieszy nas, że to właśnie nam Fundusz ISOC Holding Inc. powierzył zarówno zarządzanie jak i usługi asset management nad pierwszym zakupionym przez nich kompleksem biurowym w Polsce. Jestem przekonany, że nasza wiedza i doświadczenie będą początkiem długofalowej i owocnej współpracy – mówi Sebastian Biedrzycki, zastępca dyrektora działu zarządzania nieruchomościami CBRE.

Śląskie centrum biurowe
Silesia Business Park C i D to kompleks biurowy zlokalizowany w pobliżu centrum Katowic, obok największego na Śląsku centrum handlowego Silesia i blisko głównych tras łączących miasto z okolicznymi miejscowościami.

Obydwa budynki to nieruchomości biurowe klasy A, które zapewniają w sumie ok. 24 000 mkw. powierzchni. Ich najemcami zostały przede wszystkim firmy z branży technologicznej i IT. Biurowce zostały wybudowane przez firmę Skanska i zakupione przez filipiński fundusz inwestycyjny ISOC Holding Inc.

- Dynamicznie rozwijający się rynek katowicki jest dla nas bardzo interesującym obszarem inwestycyjnym. Postrzegamy Katowice jako pełne energii centrum połączone z dwoma innymi, ważnymi ośrodkami – Krakowem i Wrocławiem. Zamierzamy dalej rozwijać nasze partnerstwo oraz obecność w Polsce i bardzo ważne dla nas jest aby opiekę nad naszymi budynkami sprawowała renomowana firma z ugruntowaną pozycją na rynku. Dlatego wybór CBRE na zarządcę Silesia Business Park C i D był wyborem naturalnym. Firma CBRE od wielu lat świadczy usługi zarządzania w budynkach biurowych, ma ogromne doświadczenie i wykwalifikowanych pracowników. Powierzamy Silesia Business Park C i D w ręce profesjonalistów – mówi Tarc Froehlich, partner w Augusta Cracovia reprezentującej fundusz ISOC Holdings (ISOC Group) w Polsce.

Aktualnie CBRE zarządza portfelem 86 nieruchomości komercyjnych zarówno biurowych, handlowych jak i magazynowych, których łączna powierzchnia przekracza 1,75 mln mkw. GLA. Dział Asset Services CBRE w ciągu ostatnich lat podwoił ilość pracowników co jest bezpośrednią konsekwencją znaczącego zwiększenia portfela zarządzanych nieruchomości.
jagr./CBRE

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×