16 grudnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Bez tarczy i klocków hamulcowych

Bez tarczy i klocków hamulcowych
Świadome igranie z niebezpieczeństwem, tylko tak można nazwać zachowanie ukraińskiego kierowcy, który jechał pojazdem bez tarczy i klocków hamulcowych na jednej z osi. Wprawiło to w osłupienie załogę patrolu lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niesprawny pojazd wycofano z ruchu do czasu naprawy poważnej usterki.

Zespół pojazdów należący do ukraińskiej firmy transportowej został zatrzymany do kontroli na krajowej „dziewiętnastce” w okolicach Radzynia Podlaskiego. W trakcie kontroli stanu technicznego okazało się, że naczepa ciężarówki nie powinna znajdować się na drodze, tylko w warsztacie.


Na pierwszej osi z prawej strony pojazdu brakowało tarczy hamulcowej i klocków hamulcowych. Pęknięte było również jarzmo zacisku hamulcowego. Z pewnością nie była to awaria, która nastąpiła w trasie. Przewoźnik świadomie dopuścił do tego, aby pojazd zagrażający bezpieczeństwu innych uczestników ruchu wyjechał poza bazę firmy transportowej.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnej naczepy i wydali zakaz jej dalszej jazdy do czasu naprawy układu hamulcowego. Wobec ukraińskiego przewoźnika toczy się postępowanie
administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 2 tysięcy złotych.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×