23 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

Utrudnienia na A4

Utrudnienia na A4
W nocy z 6 na 7 marca oraz z 7 na 8 marca br. demontowany będzie taśmociąg należący do dawnej KWK Wieczorek, biegnący nad autostradą A4 Katowice-Kraków, na 343. km.

Między węzłem Murckowska w Katowicach a węzłem Mysłowice ruch w obu kierunkach poprowadzony zostanie jedną jezdnią. Dodatkowo w nocy z 6 na 7 marca planowane jest dwukrotne całkowite zatrzymanie ruchu w tym rejonie autostrady na ok. 20 minut.


Od kilku dni między 341 a 343 km autostrady A4 realizowane są prace przygotowawcze do rozbiórki nieczynnego taśmociągu. Zdegradowana konstrukcja została ustabilizowana trzema tymczasowymi podporami, które zabezpieczą proces jej rozcinania oraz stopniowego demontażu.

W związku z rozbiórką wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu:
  • 6 marca od godz. 22.00  do 7 marca ok. godz. 6.00 ruch w obu kierunkach na odcinku ok. 2 km będzie się odbywał tylko na jezdni do Krakowa,
  • tej samej nocy między godziną 1.00 a 3.00 ze względów bezpieczeństwa na czas rozcinana oraz podnoszenia jednej z części taśmociągu przewidziane jest dwukrotne całkowite wstrzymanie ruchu na autostradzie na ok. 20 minut,
  • 7 marca od godz. 22.00 do 8 marca ok. godz. 6.00 ruch w obu kierunkach na odcinku ok. 2 km będzie się odbywał tylko na jezdni do Katowic.
  • 8 marca ok. godz. 6.00 przywrócona zostanie dotychczasowa organizacja ruchu, z dwoma pasamiw ka żdym kierunku.
– Decyzję o możliwie najszybszym demontażu taśmociągu podjęliśmy wspólnie ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń S.A. oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, mając na względzie zły stan techniczny tej konstrukcji i bezpieczeństwo podróżujących naszą autostradą. Prace rozbiórkowe zaplanowaliśmy na godziny nocne, aby związane z tą operacją utrudnienia w ruchu były jak najmniej uciążliwe dla kierowców – wyjaśnia Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexportu Autostrady Małopolskiej S.A. – Osoby planujące podróż naszym odcinkiem autostrady dziś lub jutro w nocy, a zwłaszcza udających się na lotniska w Balicach czy w Pyrzowicach, prosimy o uwzględnienie zapowiadanych utrudnień w ruchu. Apelujemy także o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie autostrady – dodaje.

Realizacja prac zgodnie z założonym harmonogramem uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Wykonawcą robót, na zlecenie spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A., jest Mostostal Zabrze S.A.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×