28 marca 2020

Wiadomości » Wiadomości

Znikają wysepki na PPO Pruszków

Znikają wysepki na PPO Pruszków
Ruszyła rozbiórka wysepek PPO Pruszków w ciągu A2 pod Warszawą. Rozebranych zostanie siedem wysp segregacyjnych i wyremontowana nawierzchnia betonowa.

Po wykonaniu oznakowania poziomego i ustawieniu barier kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Ruch będzie odbywał się płynnie, bez ograniczenia prędkości tak jak obecnie. Zakończenie robót przewidziano na 30 czerwca br.

Wyłoniono także najkorzystniejszą ofertę w przetargu na poszerzenie A2 na odcinku od granicy z woj. łódzkim do w. Konotopa. Jeśli nie wpłyną odwołania planujemy podpisać umowę z Transprojektem Gdańskim w kwietniu br. - czytamy w komunikacie GDDKiA. Czas realizacji to 19 miesięcy od dnia podpisania umowy. 

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie dodatkowych pasów ruchu po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej autostrady A2 na terenie woj. mazowieckiego na długości ok. 43 km. Projektant wykorzysta pod dobudowę pasów ruchu szeroki pas dzielący, który został wybudowany podczas realizacji autostrady. Docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków dwie jezdnie po 4 pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek do granicy województwa mazowieckiego będzie posiadał 2 jezdnie po 3 pasy ruchu.
jagr./GDDKIA

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×