19 stycznia 2020

Wiadomości » Wiadomości

Bułka z ... papierosami

Bułka z ... papierosamiWyjątkową czujnością wykazali się funkcjonariusze KAS z kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku, którzy znaleźli papierosy w… bułce. To nie jedyny nietypowy przypadek przemytu na granicy w woj. lubelskim.
 

Przed czujnym okiem funkcjonariuszy przemytnicy ukrywali już nielegalne towary m.in. w termosie, wersalce, nagrobku, w motkach włóczki, a nawet w bigosie. Tym razem pomysłowością chciała wykazać się 48-letnia obywatelka Ukrainy, jedna z pasażerek międzynarodowego pociągu relacji Zdołbunów (UA) - Chełm. Kobieta przewoziła papierosy zapieczone w pokaźnych rozmiarów bułce.

 
Bułka wydała się funkcjonariuszowi KAS dziwnie wyrośnięta, a że był dociekliwy, postanowił dokładniej się jej przyjrzeć. Okazało się, że w pieczywie znajduje się w sumie 20 paczek wyrobów tytoniowych z ukraińską akcyzą.
 

Kobieta twierdziła, że pieczywo nie należy do niej. Została rzekomo poproszona przez znajomą, by przewiozła kilka artykułów spożywczych dla jej córki, i nie spodziewała się żadnych problemów na granicy.
 
Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami podróżna mogła legalnie wwieźć do Polski jedynie dwie paczki papierosów. Za popełnione wykroczenie 48-latka ukarana została mandatem.
źr. Lubelska KAS

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×