24 czerwca 2018

Wiadomości » Dyskusje redakcyjne

5 mln wpisowego to wynagrodzenie wielu pocztowców...

5 mln wpisowego to wynagrodzenie wielu pocztowców...OZPNOP kontratakuje
Taką troskę o zatrudnionych w przedsiębiorstwie Poczta Polska -  wyraził dr Rafał Zgorzelski, prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych na wieść o tym, że spółka zamierza odwołać się od rozstrzygnięć w sprawie kontraktu na obsługę wymiaru sprawiedliwości.
- Złożenie przez Pocztę Polską pozwu do sądu - w związku z niekorzystną dla tej instytucji decyzją Krajową Izbę Odwoławczą w sprawie wygranego przez Polską Grupę Pocztową przetargu na obsługę sądów powszechnych i prokuratur – to marnowanie pieniędzy państwowych, czyli funduszy wszystkich obywateli. Opłata wpisowa wynosi bowiem 5 mln zł – to przecież wynagrodzenie kilku tysięcy ludzi! - pisze dr Zgorzelski.


Pilne: Poczta Polska nie odpuszcza


I dodaje - Wyroki KIO w tej sprawie były jednoznaczne – dlatego nie mamy wątpliwości, że złożenie wniosku do sądu to działanie wyłącznie wizerunkowe, lecz przy tym niegospodarne i narażające spółkę państwową na nieuzasadnione straty. Zarząd Poczty Polskiej, który – podobnie jak taki organ w każdej spółce nie może działać na szkodę przedsiębiorstwa – powinien zdecydowanie przemyśleć ten ruch.
za OZPNOP

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×