18 lipca 2019

Wiadomości » Kadry

Nowy pełnomocnik e-Izby

Nowy pełnomocnik e-Izby
Kadry/ Witold Chomiczewski - pełnomocnikiem zarządu e-Izby ds. legislacji
Informujemy, że od października br. pełnomocnikiem zarządu e-Izby ds. legislacji został mecenas Witold Chomiczewski z Kancelarii Lubasz i Wspólnicy. Jednocześnie składamy podziękowania Panu Łukaszowi Kiczmie za dotychczasowe zaangażowanie i wkład w aktywność legislacyjną Izby Gospodarki Elektronicznej - czytamy w komunikacie e-Izby.
Zmiana na stanowisku pełnomocnika zarządu ds. legislacji niesie za sobą wdrożenie nowej strategii e-Izby w tym obszarze aktywności.

Nowy wiceprezes CHEP

Strategia obejmuje zintensyfikowanie zaangażowania biznesu w prace Grupy Merytorycznej e-Legislacja, a także większe zaangażowanie kancelarii prawnych będących partnerami e-Izby w działania legislacyjne. Tematy zostaną podzielone na długoterminowe oraz te, w których należy działać szybko - jak np. ostatni gorący temat projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Kluczowe będzie wypracowywanie stanowisk w kwestiach legislacyjnych,  skoncentrowanie zasobów na najważniejszych projektach, dalszy rozwój współpracy e-Izby z ministerstwami oraz organizacjami pozarządowymi. Wśród priorytetów Grupy Merytorycznej e-Legislacja jest likwidacja dotychczasowych barier prawnych utrudniających rozwój gospodarki cyfrowej oraz wypracowanie stanowisk legislacyjnych e-Izby z uwzględnieniem potrzeb biznesu cyfrowego. W prace legislacyjne będziemy jeszcze mocniej angażować kancelarie prawne zrzeszone w e-Izbie z uwzględnieniem obszarów ich specjalizacji.
Mecenas Witold Chomiczewski ma bogate doświadczenie w pracach legislacyjnych w tym we współpracy z Izbami oraz legislatorami. Wypracowywanie stanowisk w kluczowych kwestiach legislacyjnych oraz umiejętność priorytetowania działań prawnych jest - z punktu widzenia interesów biznesu gospodarki cyfrowej oraz firm zrzeszonych w e-Izbie - bardzo ważna. Stąd decyzja o współpracy z mecenasem Chomiczewskim - informuje Patrycja Sass-Staniszewska, prezes zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej
Reprezentowanie e-Izby przez Witolda Chomiczewskiego jako Pełnomocnika Zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej ds. legislacji to dla nas nobilitacja i jednocześnie motywacja do pogłębienia współpracy z organizacją. Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych będzie kompleksowo doradzała e-Izbie w procesach legislacyjnych, a Witold Chomiczewski przejmie koordynację działań związanych z tworzeniem stanowisk e-Izby do projektów ustaw oraz skupi się na identyfikowaniu barier prawnych w  rozwoju gospodarki cyfrowej. To kolejny etap współpracy z e-Izbą, której Kancelaria jest partnerem od dwóch lat - mówi mecenas Dominik Lubasz radca prawny, wspólnik zarządzający Lubasz i Wspólnicy.
Witold Chomiczewski jest radcą prawnym i wspólnikiem w Kancelarii Lubasz i Wspólnicy. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii. Ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z E-Commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym. Przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale, w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Pełni funkcję redaktora naczelnego Portalu Prawa IT. Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych z zakresu niemieckiego prawa prywatnego na Uniwersytecie  Georga – Augusta w Getyndze.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×