25 maja 2018

Wiadomości » Kadry

Nagrody dla funkcjonariuszy Straży Granicznej

Nagrody dla funkcjonariuszy Straży GranicznejMinister Mariusz Błaszczak spotkał się w poniedziałek, 12 grudnia, z 5 funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy wyróżnili się na służbie. Wszyscy otrzymali podziękowania oraz nagrody pieniężne za ich godną naśladowania postawę.
Dwóch z nagrodzonych funkcjonariuszy – mjr SG Marcin Sobolewski i sierż. szt. SG Tomasz Dyniszuk z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej byli świadkami pożaru, który wybuchł 7 grudnia rano w Boćwinku (powiat gołdapski) w województwie warmińsko-mazurskim.Funkcjonariusze, będący w drodze na służbę, natychmiast postanowili interweniować, gdyż w pobliżu płonącego budynku nie widzieli żadnych służb ratunkowych. Jeszcze przed przyjazdem strażaków udało im się wyprowadzić z pożaru 4 osoby. Dzięki ich błyskawicznej reakcji nie doszło do tragedii.
Szef MSWiA podziękował nagrodzonym za ich dokonania. Wyraził też nadzieję, że ich postępowanie będzie przykładem dla ich kolegów.
X Polecamy artykuł:
Niemcy ostrzej kontrolują busy

- Reprezentujecie Państwo etos służby,  który chcę przywrócić w służbach mundurowych – powiedział minister, dziękując funkcjonariuszom.
Na spotkaniu obecny był także Komendant Główny Straży Granicznej, płk SG Marek Łapiński oraz Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, płk SG Tomasz Semeniuk.

źródło: MSWiA i KGSG, zdjęcia MSWiA

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×