18 sierpnia 2017

Wiadomości » Kadry

Nabór do Nadodrzańskiego OSG

Nabór do Nadodrzańskiego OSG30 nowych funkcjonariuszy zostanie przyjętych do służby w placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w województwach dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim w 2017 r. Trwa nabór do służby.
Dziesięciu pierwszych nowych funkcjonariuszy rozpocznie służbę już w lutym; kolejni w czerwcu i październiku. Służba w Straży Granicznej zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. W poprzednich latach o jedno miejsce ubiegało się kilkunastu kandydatów.
Osoba, która pragnie wstąpić w szeregi funkcjonariuszy Straży Granicznej musi być obywatelem polskim, nie może być karana, mieć co najmniej średnie wykształcenie.
Ważne, aby była gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.
Po pozytywnie zakończonej procedurze kwalifikacyjnej (m.in. rozmowa kwalifikacyjna, testy psychologiczne, badanie wariografem, testy z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej) nowy szeregowy SG w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej odbywa trzymiesięczne szkolenie podstawowe i trzymiesięczne szkolenie podoficerskie. W pierwszych miesiącach służby nowi funkcjonariusze mogą liczyć na około 1750 zł pensji netto.
Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej:
(http://www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl/nad/komenda/nabor-do-sluzby/7457,Nabor-do-sluzby.html).

mjr SG Irena Skuliniec
Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×