24 czerwca 2018

Wiadomości » Kadry

Anthony Gunn nowym wiceprezesem GEFCO

Anthony Gunn nowym wiceprezesem GEFCO ... ds. transportu morskiego i lotniczego
Jest on również członkiem Komitetu Wykonawczego. Anthony Gunn ma ponad 25 lat doświadczenia w branży logistycznej. Odpowiadał za opracowanie i wdrożenie dużych projektów transformacyjnych w tym obszarze w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Azji. Wśród nich były m.in. uruchomienie i obsługa centrów zwrotów dla wiodących na świecie firm z branży e-commerce, zarządzanie dystrybucją dla laboratoriów naukowych w Stanach Zjednoczonych, a także spedycja dla firm działających na rynku części zamiennych i handlu detalicznego w Azji.
Głównym celem Anthony’ego Gunna w strukturach spółki jest rozwój w obszarze transportu morskiego i lotniczego, a także wzmocnienie pozycji jako globalnego gracza na rynku logistyki dla przemysłu.
- Cieszę się, że mogłem dołączyć do zespołu GEFCO, lidera w logistyce dla branży motoryzacyjnej i przemysłu, który posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu wieloletniej współpracy z globalnymi graczami - powiedział Anthony Gunn, wiceprezes wykonawczy ds. transportu morskiego i lotniczego. - Dostrzegam wiele możliwości synergii w ramach struktur operatora, które przyniosą klientom realne korzyści. Mam tu na myśli rozwój cyfryzacji i korytarzy strategicznych. Nasze zespoły mocno wspierają naszych klientów w procesie poprawy funkcjonowania łańcucha dostaw, rozwoju oraz zwiększaniu konkurencyjności - dodał.
Przed dołączeniem do zespołu GEFCO Anthony Gunn był dyrektorem zarządzającym XPO Logistics (wcześniej Menlo) na Europę. W firmie tej pracował od 2000 roku, zajmując różne stanowiska kierownicze. Przez 16 lat pracy dla Menlo, a później XPO Logistics, zbudował zespół doświadczonych specjalistów, którzy podwoili obroty i zyski spółki w Europie.
Nowy szef transportu morskiego i lotniczego swoją karierę zawodową rozpoczynał od branży zbrojeniowej, w działach zakupów i dostaw. Następnie pracował dla wiodącej firmy z rynku półprzewodników, gdzie odpowiadał za zarządzanie łańcuchem dostaw na Stany Zjednoczone i Europę.
Anthony Gunn ma dyplom MBA Uniwersytetu Napier w Edynburgu.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×